Elektrik motorunu Bisiklete takarak kullanmak için hangi motor lazım?

bekobaba58

Üye
Öncelikle Selamun Aleyküm projemde kullanmam için bana bir motor lazım Yaklaşık 100 kg cekicek (Bisiklete takacagım) Bunun için bana redüktörlü motor almamı söylediler (cam silgi motoru) 12 voltla yapmayı düşünüyorum bana yardımcı olacak herkezin mesajlarını bekliyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
silecek motoru 65 devir 1 mt çapli tekerlek bağlarsan 1 dk 65 mt gıdersın saatte 3900 mt gıdersın ikincisi 25-30 kğ belki taşir yukarısında gıdeceğın yol 2500 mt reye duşer

silecek motoru olmaz , en güzeli hub motor denilen ve tekerleğin göbeğinde olan motordan kullanmanız ,çin malı elektrikli bisikletlerde var , çıkma bulursanız sizin bisiklete
uydurabilirsiniz

hmm saolun tekin ve tuncay beyler ama halen yeterli deil bence 12 voltla ben bir bisikleti götüremiyecekmiyim peki yada daha büyük düşünelim trafo ile 220 aldık akülerden nasıl bir motor düşünebilriz birde devir sayısı önemli tabi

Zaten aküler ile çalıştırabilirsin başka bir şekilde olmaz.Seninde bahsettiğin gibi trafo ile kullanacağın motorun gücüne göre evirici devre tasarlarsın

rc yani uzaktan kumandalı oyuncaklarda kullanılan motorları kullanabilirsin
yine onların kullandığı lipo pilleride kaynak olarak kullanırsın

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,951
Son üye
N4POLYOON

Yeni konular

Geri