elektrik makinaları sorular (yardım) acilll

manga_0123

Üye
S.1) Yabancı uyartımlı dinamo 1500 d/d ile dönerken ve uyartım akımı 3A iken endüvisinde 160V endüklenmektedir.

a) 2,5 A uyartım akımında 1500 d/d ile dönerken endüklenen emk yı
b) 2 A uyartım akımında 1600 d/d ile dönerken endüklenen emk yı bulunuz.

S.2) Bir seri dinamo 220 volt kutup gerilimi altında 50 amper akım vermektedir.Endüvi ve uyartım devresindeki bakır kayıpları dinamonun ürettiği gücün %8 idir.
a) Dinamonun ürettiği toplam gücü
b) Endüvi ve uyartım devresi toplam direncini
c) Dinamonun elektromotor kuvvetini bulunuz.

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Neden bütün öğrenci arkadaşlar soruları kendi yapmak yerine başkalarına yaptırmayı tercih ederler?

Güzel soru değil mi?

bende bir kaç soru sordum ben ünvan değişikliği sınavı için çıkmış sorulardan soruyorum ...

okul hayatı bitti taa yıllar önce...

memur olduk ama yine çıktı karşımıza elektrik soruları...

o bakımdan bilmediğim soreular oluyor öğrenmek bakımından soruyorum ...;

nedense üzerime alındım :S

bir kaç soruda ben sormuştum ondan olsa gerek....

Çünkü işin kolayı bu da o yüzden.Sor, söylensin, ezberle ve unut.Sistem bu şekilde işliyor.Günlerdir kafama takılan bir konu yüzünden araştırmadığım site kalmadı.İyi yada kötü aradığım bilgiyi buldum.Bulmakla kalmayıp ekstra bilgilerde işin bonusu oldu :)

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri