Elektrik illuzyon

veysel28

Profesyonel Üye
Arkadaşlar burda bir hile var bakalım çözebilecekmisiniz.Beyin cimlastiği

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaten videolardan da her şey açıkça belirleniyor. Diyot kondansatör endüktans ve AC gerilim olmadan o devre o şekilde çalışmazdı çalışamazdı. İlk kez gördüm bu devreyi bende farklılık oldu

Evet bu şekilde teknik olarak imkansız.Ama işin aslına bakınca herşey anlaşılıyor.Elektrik bizi yine yanıltmadı olması gerektiği gibi oldu.

verilmişti daha önce çözüm videosuda var.

Alıntı:
Peki bu nasıl oluyorda gerçek olabiliyor? Aşağıdaki şemada görebileceğiniz gibi, devrede endüktif ve kapasitif elemanlar yer almakta. Ayrıca 9V’luk DC kaynak da aslında bir AC üreteç. Anahtarların içerisine de kondansatör ve bobin yerleştirilmiş. Led’ler den biri ters yönde bağlıyken bir diğeri de kutupsuz led, yani her iki polarmada da ışık verebiliyor.

Aşağıdaki videoda devrenin işleyişini daha kolay anlayabilirsiniz sanırım.

İYi kandırmaca )

Tıppi operasyon izliyorum sandım bir ara..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…