Ekran Kartımı Nasıl Düzeltebilirim ?

madSlowly

Üye
Merhaba kontrol kalemi Forumu,
Ben de AMD Radeon HD 77770 GHz Edition ekran kartı var. Ve bu ekran kartı yaklaşık 2 ay önce chipset arızası yaşadı ve ben bunu düzeltemedim. Sorun şu ekran kartı sürücüsünü yüklerken yarıda kapanıyor. Ve şuanda ekran kartını devre dışı bırakmak zorunda kaldım. Ekran kartını aygıt yöneticisinden etkinleştire bastığımda siyah ekran yiyorum. Ve önümde parça parça kırmızı şeritler oluşuyor tam düz değil yani bozuk çizgiler (simetrik değil). İçerisindeki lehim eridi ondan böyle olduğunu düşünüyorum. Ekran kartının içini 3 kere açtım. İlkinde termal macun değiştirdim bir şey olmadı. 2. Sefer açtım ve onda çipin üzerinde ki termal macunu temizleyip çipi çakmak ile ısıttım. Normal olarak çip üzerinde renklenmeler oluştu (her tarafında değil bir bölgeye uzun süre tuttuğum için). Ve termal macunu sürdüm fanı taktım ve bu sefer sürücü yüklendi. Ama yeniden başlatmada sıkıntı yaşadım. Ne yapabilirim bu işlem için çok güçlü bir ısı gerekiyor. Isı tabancasıyla kendimi tehlikeye atmak istemiyorum şahsen. 2 aydır böyle yardımcı olursanız sevinirim.

Tebrikler kardeşim. Elinde ekipman ve yeterli bilgi olmadan böyle bir işe girme cesaretin olduğu için. Bilgisayar tamir eden bir dükkana git onlar yapsın. BGA çiplerin lehimlerini yenilemek kolay değil o kadar. İnşallah çakmakla entegreyi yakmamışsındır.

Tebrikler kardeşim. Elinde ekipman ve yeterli bilgi olmadan böyle bir işe girme cesaretin olduğu için. Bilgisayar tamir eden bir dükkana git onlar yapsın. BGA çiplerin lehimlerini yenilemek kolay değil o kadar. İnşallah çakmakla entegreyi yakmamışsındır.
Yok yakmadım oraları. Umut yok zaten. Normalde bu işler için çok cesaretli değilimdir. Ekran kartı tamir eden yerler var mı ?

Sadece Bağcılar.
Adresten kargo ile alıp yine kargo ile teslim.ediyorlar.
Arayın konuşun.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri