Ekran kartı tavsiyesi

badwet

Üye
Arkadaşlar merhaba 2010 başında topladığım bilgisayarımla o zamandan beri uçuş simülasyonu olan fs 2004 ile idare etmekteydim artık fsx'e geçmek istiyorum (biliyorum ki artık fsx'te cok demode oldu ama yapacak birşey yok eski alışkanlıklardan vazgeçmek zor)ama ekran kartım onboard olduğu için sıkıntı var .
Anakartım Asus M4A785TD-V-EVO işlemci AMD Phenom II X4 B45 3Ghz ve 6 gb Ram var ekran kartı olarak ne kullanmalıyım birkaç kart buldum aslında ama anakartıma uıuyumlu olurmu sorun cıkarırmı fikir almak istiyorum teşekkürler.
1.[h=1]Sapphire Amd Radeon HD6570 2GB 128Bit DDR3 (Directx 11) PCI-E 2.1 Ekran Kartı (11191-39-20G)[/h]
2.[h=1]Powercolor Amd Radeon HD7730 2GB 128Bit DDR3(DirectX 11.1) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (AX7730 2GBK3-HE)[/h]

Arkadaşlar merhaba 2010 başında topladığım bilgisayarımla o zamandan beri uçuş simülasyonu olan fs 2004 ile idare etmekteydim artık fsx'e geçmek istiyorum (biliyorum ki artık fsx'te cok demode oldu ama yapacak birşey yok eski alışkanlıklardan vazgeçmek zor)ama ekran kartım onboard olduğu için sıkıntı var .
Anakartım Asus M4A785TD-V-EVO işlemci AMD Phenom II X4 B45 3Ghz ve 6 gb Ram var ekran kartı olarak ne kullanmalıyım birkaç kart buldum aslında ama anakartıma uıuyumlu olurmu sorun cıkarırmı fikir almak istiyorum teşekkürler.
1.Sapphire Amd Radeon HD6570 2GB 128Bit DDR3 (Directx 11) PCI-E 2.1 Ekran Kartı (11191-39-20G)

2.Powercolor Amd Radeon HD7730 2GB 128Bit DDR3(DirectX 11.1) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (AX7730 2GBK3-HE)

2. Seçenek daha yeni teknolojili bir karttır. Anakartınızda PCI express yuvası mevcut sıkıntı olmaz. Giriş Seviyesi bir karttır ve az güç çeker. Aman aman bir performans beklemeyiniz(yeni nesil oyunlarda ayar kısmanız gerekebilir. Eski oyunlarda sıkıntı çıkarmaz) diğer taraftan on board ekran kartı kullanan biri için ekran kartına geçmek epey fark yaratacaktır. Sadece bu oyun (FSX) için alıyorsanız yeterli gelecektir. Ama başka oyunlar da(2012 ve sonrası yapım) oynarım diyorsanız HD7770 altına düşmeyiniz, bununla beraber 450-500 W güç verebilen kaliteli marka güç kaynağı da gerekecektir.
Microsoft Flight - Wikipedia, the free encyclopedia serinin yeni oyunu çıkmış. Tavsiye edilen ekran kartı HD7730 ayarında bir karttır.

Ilginize tesekkur ederim.benim icin sadece fsx'i idare etsin yeter power supply highpower 600w.

Ilginize tesekkur ederim.benim icin sadece fsx'i idare etsin yeter power supply highpower 600w.

Güç kaynağınız gayet yeterli. Eğer çok ödemek istemiyorsanız HD7730 yeterli gelecektir. Hafta sonunu beklerseniz (fiziksel)mağazaların indirimlerinden faydalanabilirsiniz. Online olarak alacaksınız, güvenilir ve ucuza bulduğunuz yerden alabilirsiniz. HD7730 - TeknoFiyat fiyat araştırması için yararlanabilirsiniz.

Güle güle kullanmanız dileğiyle

Güç kaynağınız gayet yeterli. Eğer çok ödemek istemiyorsanız HD7730 yeterli gelecektir. Hafta sonunu beklerseniz (fiziksel)mağazaların indirimlerinden faydalanabilirsiniz. Online olarak alacaksınız, güvenilir ve ucuza bulduğunuz yerden alabilirsiniz. HD7730 - TeknoFiyat fiyat araştırması için yararlanabilirsiniz.

Güle güle kullanmanız dileğiyle

Anakartimda slotun kenarinda pci ex 16 yaziyor fakat 7730un ozelliklerine baktığımda pci ex 3.0 yaziyor bu sikinti cikarirmi

Anakartimda slotun kenarinda pci ex 16 yaziyor fakat 7730un ozelliklerine baktığımda pci ex 3.0 yaziyor bu sikinti cikarirmi

PCI Express'in 1.0, 1.1, 2.0, 2.1(sadece 5XXX ve 6XXX serisi amd ekran kartlarında vardı anakartlarda hiç kullanılmadı), 3.0 mevcut. Sizin anakartınızda PCI Express 2.0 var. Ekran kartındaki 3.0 versiyon geriye de uyumludur. Sorun çıkmadan kullanabilirsiniz.

Dipnot: Net olmamakla beraber anakartlardaki 1.0 versiyonun ekran kartlarındaki 3.0 versiyon ile uyumlu olmadığı donanım forumlarında geçiyor.

PCI Express'in 1.0, 1.1, 2.0, 2.1(sadece 5XXX ve 6XXX serisi amd ekran kartlarında vardı anakartlarda hiç kullanılmadı), 3.0 mevcut. Sizin anakartınızda PCI Express 2.0 var. Ekran kartındaki 3.0 versiyon geriye de uyumludur. Sorun çıkmadan kullanabilirsiniz.

Dipnot: Net olmamakla beraber anakartlardaki 1.0 versiyonun ekran kartlarındaki 3.0 versiyon ile uyumlu olmadığı donanım forumlarında geçiyor.
1 nolu pci slotunun veri yolunun daha hizli oldugunu ekran kartinin oraya takilmasi gerektigini okumustum bunun asli varmi

[MENTION=1377]ata[/MENTION]firat:ilgin icin Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri