Dvr kayıt cihazı saat sürekli geri kalıyor

ghost-x-

Üye
Arkadaşlar herkese selamlar
Geçtiğimiz günlerde internetten uygun fiyatlı bir kamera seti aldım
Cihazı usb ile güncelledim ve bu güncelleme sonunda saat tarih sürekli geri kalıyor ayrıca saati ayarlama ekranına girince saati ayarlıyorum ve tamam a basınca ekranda kum saati çıkıyor menü donuyor
Dvr kartının üzerinde yazan model : AHB8008R NB N69C
Saat pilini ölçtüm sağlıklı
Başka pil denedim olmadı
Cihaz İnternete bağlı değil o yüzden sunucu üzerinden yapamam
Bu konuda fikri olan biri var mı acaba?
Bu ilk versiyon
İki versiyonu ekledim

Ekli dosyalar

• IMG_20211222_174019.jpg
    IMG_20211222_174019.jpg
    327.3 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20211222_174339.jpg
    IMG_20211222_174339.jpg
    104 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20211222_174422.jpg
    IMG_20211222_174422.jpg
    186.9 KB · Görüntüleme: 17
Kamerayı İlk aldığınızda da aynı sorun varsa,
Kalitesiz 32.468 khz. kristal kullanılmıştır.
Eski bilgisayar anakartı varsa oradan 32.768khz kristali çıkartıp kullanabilirsiniz.
Güncellemeden sonra saatte geri kalma olduysa yazılımla ilgili olabilir.

İlk başta saat doğruydu ama elektrik kesilince geri kalıyor du
Sanıyorum yazılımdan sonra oldu ancak Yazılımı geri alamıyorum
Yanlış yazılım yüklemiş olabirim eski haline nasıl çevirebilirim acaba

Bence sevisine danışın. Yüklediğiniz yazılımın doğru olup olmadığını onlar daha iyi bilirler. En azından orjinal uazılımı talep edersiniz. Bende de bullwark bir cihaz var. 3G/4G yuvasından AveaJet veya Vınn takınca sim kart üzerinden internete bağlanıyor fakat cihaz kapanıp her yeniden başladığında bilgileri kaydetmiyor. İnternetten ulaşabildiğim son yazılımı yüklemiştim, sonuç değişmedi. Sonra ulaştığım yetkili teknik servis başka bir yazılım gönderdi, henüz onu yükleyip deneyemedim. Şu an cihaz mobil model üzerinden ethernet kartı ile internete çıkıyor.

Satıcı ile irtibata geçemiyorum ürün markasız olduğu için yetkili servisi de bilmiyorum

İki yere sordum çin malı diye uğraşmak istemediler
Yazılımı bulabileceğim bir yer var mı acaba
Daha önce indirdiğim yer uyumsuzdur diye tekrar bakmıyorum

Bu arada elektriğini kesince pil dolu olmasına rağmen saat geri kalıyor

Mümkünse tüm kamera bağlantılarını ayırın ve cihaza monitörle bağlanarak tarihi ve saati ayarlayın. Normalde cihazlarda belli gün ve saatlerde yeniden başlatma/resetleme seçenekleri var onu da kapatın. Bu şekilde bir kaç saat veya gün boyu cihaz açık kalsın. Sonrasında tekrar bağlanıp baktığınızda saat yanlışsa arkadaşların dediği gibi osilatör arızalı olabilir. Ya da uyumsuz yazılımdan kaynaklı olabilir. Normalde cihazlar uyumsuz yazılımı kabul etmez diye biliyorum ama belli de olmaz! Her şey normalse o zaman kameraları sorgulamanız gerekiyor.

İlk olarak indirdiğim yazılımı kabul etmedi daha sonra farklı bir yazılımı indirdim bı sefer oldu fotoğraflarda sürümleri görünüyor ilk kodlar 00000228 e kadar aynı
Ama dediğiniz gibi kameraları ayırıp tekrar deneyeceğim

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri