DVR kayıt cihazı için adaptör

Merhaba arkadaşlar :
Aliexpress sayfasından 4kanallı DVR kayıt cihazının anakartını aldım.Bu karta 2 adet kamera ve bir adet HDD bağlayıp kullanacağım.Elimde HDDsi de hazır. bir adet de bozuk notebookun LCD ekranını kullanıp ekranını yapacağım.

( https://tr.aliexpress.com/item/BESD...32822398978.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.wKhgkt )

Bu kart için 12 volt 2 amper adaptör kullanmam gerektiği belirtilmiş.
Benim elimde eski bir next YE-5000 uydu alıcı var. Kartı bu uydu alıcısının kutusuna yerleştirmek istiyorum boyut olarak uymakta. uydu alıcının besleme katıda ayrıca bulunmakta ve 30V/12V/5V/3,3V değerlerinde voltaj vermekte. Fakat akım olarak bu besleme yetecekmi acaba? 12 V çıkışına seri olarak 5 W 7.5 ohm değerinde direnç bağlayıp ölçüm yaptığımda 1600 mah değerini aldım.

Bu tür değerlerini bilmediğimiz adaptörlerin güç katlarının akım değerlerini nasıl öğrenebiliriz. bu kartlarda kullanılan trafo diyot vb. kompanentlerin değerleri cinsleri elde edeceğimiz voltaj ve akımı belirlediğine göre Basit olarak bir fikir verecek veya bu kart şu kadarı destekler üstüne çıkamaz diyeceğimiz yolları varmıdır.?

Teşekkürler

İyi günler next marka cihazın beslemesi dvr icin yeterli değil. 12 volt 2 amperden az adaptor kullanmayın. Zaten bağlarsanız hard disk calismayacaktir. Hard Disk yok iken 12volt 1 amper bile yeterlidir. Bu yüzden next marka cihazin bezlemesi hard diski ve dvr karti birlikte çalıştırmaz

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri