Durmayan tezgaha yetişebilen belirli aralıkta git gel yaparak kalıbı basan makineyi nasıl kontrol edebilirim? yardımcı olur musunuz?

azraaa

Üye
Sera profilleri üreten bir firmadayım. Hiç durmadan giden bir profil tezgahında belirli mesafede(2-3 m) git gel yaparak kalıbı sürekli basabilen bir makine olması lazım. Bunu ne ile sağlayabilirim step motorlarla kontrol edebilir miyim? hangi programlama lazım olur? PLC ile çok zor mu olur? Henüz PLC bilgim yok öğrenmek, geliştirmek istiyorum kendimi.. Teşekkürler şimdiden.
İyi çalışmalar.

simdi bahsetmiş oldugunuz makinenin videosu falan varmı bu işdeki yeterliliginiz ne durumda bunları paylasırsanız yardımcı olur burdaki arkdaslar mutlaka bende buna dahil

Bir video ekleyin youtube den ancak öyle yardımcı olabiliriz ama eğer iş sürekli aynı ölçülerde ise endüstriyel robot kollar bu tür işler için dizayn edilmiştir ama dediğim gibi parça ve yapılan iş standart olmalı

simdi bahsetmiş oldugunuz makinenin videosu falan varmı bu işdeki yeterliliginiz ne durumda bunları paylasırsanız yardımcı olur burdaki arkdaslar mutlaka bende buna dahil
İşe yeni başladım. Yeni mezunum. İlk iş tecrübem olacak. Zıraat makineleri mühendisine tasarlaması üzerine verilmiş bir makineymiş. Malesef video yok benzer bir makine linki buradadır:
Bu tarz bir makine tasarlanılması istenilmiş. Kontrol kısmını nasıl yapabilirim?

Bu makinenin otomasyonunu mu yapacaksınız?Bu iş için mekanik ve otomasyon bilginiz tam olmalı elektrik projesini çizecek projeye göre montaj yapacak ve yazılımı yazacaksınız eğer bilginiz yeterli değilse işte zaman sınırıda varsa uzman bir otomasyon firmasından destek alınız bu iş çok kolay bir iş değil

Bu makinenin otomasyonunu mu yapacaksınız?Bu iş için mekanik ve otomasyon bilginiz tam olmalı elektrik projesini çizecek projeye göre montaj yapacak ve yazılımı yazacaksınız eğer bilginiz yeterli değilse işte zaman sınırıda varsa uzman bir otomasyon firmasından destek alınız bu iş çok kolay bir iş değil
Zaman sıkıntısı var mı bilmiyorum açıkçası, ama uzan değilim tabi ki.. Teşekkür ederim.
İyi çalışmalar.

çalıştığınız firmada şu anda videodaki makine yok ise, ne ile üretim yapıyorlar

Bu tür bir makineyi tek ihtisas tasarlayamaz normal şartlarda.Tek kişi tasarlayacaksa da baya baya tecrübeli biri olmalı.

işin içinde soğuk şekillendirme,mekanik,metalurji,hidrolik ve otomasyon var ki hepsi derya deniz ihtisaslar.

çalıştığınız firmada şu anda videodaki makine yok ise, ne ile üretim yapıyorlar
manuel makineler var, otomatikler de var fakat yeni de yapmak istiyorlar.
Bu tür bir makineyi tek ihtisas tasarlayamaz normal şartlarda.Tek kişi tasarlayacaksa da baya baya tecrübeli biri olmalı.

işin içinde soğuk şekillendirme,mekanik,metalurji,hidrolik ve otomasyon var ki hepsi derya deniz ihtisaslar.
Peki daha basit bir düzenekler bu sistemi halledemez miyiz?

halledersiniz tabikide biz burdan cok afaki konusuyoruz siz bize resim video ile anlata bilirseniz bizde size bir yol goterme fikir verme acısından biseyler sunmaya calsıırız tabikide biz suanda ne desek bos

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri