Dimmer ayarlama sorunu

Amefx

Üye
Merhaba arkadaslar.
Viko marka led ampuller icin RC bir dimmer aldim ancak dimmerin acip kapatmasi dugme seklinde basinca acilip kapaniyor. Ayar yerini cevirince isigi istedigim gibi kisip acamiyorum. Isikta sadece bir iki ton farki oluyor. Ben daha da kismak istiyorum. Nasil yapabilirim ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Viko marka led ampül mü aldın yoksa dimmer mi...

Led ampülde ışık ayarı dimmerle yapılmıyor diye biliyorum. Aldığınız dimmerin klavuzu yok mu? orada yazıyordur.

Dimmerin markasi viko, led ampullerim dimmer uyumlu ostram. Isik ayari yapiyor ama cok kucuk bir fark var en kisik ve en guclu ayari arasinda ben ozellikllle daha los bor ortam istiyordum. Yillar once kullandigim dimmer, normal ampulle bunu sagliyordu. Acaba biseyi mi yanlis yaptim yoksa bunun bir ayari bir seyi mi var? Yardimci olursaniz sevinirim

Led ampullere paralel bir armut ampul takın ledlerin nasıl dim edildiğini izleyin. Galiba yükünüz çok düşük güçlü olduğu için sorun çıkıyor. Eğer sorun çözülürse dimmerin içindeki triyağı z0405 triyak ile değiştirin. Normale dönebilir.

Son düzenleme:
Led ampullere paralel bir armut ampul takın ledlerin nasıl dim edildiğini izleyin. Galiba yükünüz çok düşük güçlü olduğu için sorun çıkıyor. Eğer sorun çözülürse dimmerin içindeki triyağı z0405 triyak ile değiştirin. Normale dönebilir.
Oneriniz gibi yaptim. Armut ampul cok bariz los bir isik verirken ledlerin iaik kademesinde bir degisiklik olmadi.

O halde led armatürün dimmer özelliği yok yada dimmer özelliği kötü. yada armatür arızalı.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri