Derleme-derleyici hataları

zihnisinir

Üye
Merhaba Arkadaşlar,
başlıkta da belirttiğim gibi pbp'da yazdığım programı pic'e yazmaya çalışıyorum ama sürekli şu hatayı veriyor. ayarlamalarını yapıyorum sonra da başka bir hata veriyor. ID, DATA vb. hatalar. açıkçası bunların ne oldukrını da tam bilmiyorum hatayı çözebileyim. nasıl yapayım bilemiyorum. ayrıca derleyici olarak EasyPic pro v7-2,74 kullanıyorum.
Adsız.png
https://download.mikroe.com/documen...7-dspic30/easypic-v7-dspic30-manual-v101a.pdf

derleyicinin linkini de verdiği hatayı da ekledim. yardımcı olursanız eğer çok sevinirim.

Program -> Program belleği
DATA -> Veri belleği
ID -> Kimlik

Bir PIC mikrodenetleyiciye program yüklerken PIC mikrodenetleyici türü, osilatör, watchdog, voltaj seçenekleri gibi parametreleri gözden geçirmenizi öneririm.

Bunların anlamlarını biliyorum ama mesela kimlikte ı hatayı verince ne yapmak gerekiyor ya da diğer hatalarda. onu açıklayabilseydiniz keşke.

Kodu "Mehmet" kontrolcüsüne göre yazıp,
"Ahmet" kontrolcüsüne yüklemeye mi
çalışıyorsunuz?

Hiç öyle bir şey yapmııyorum. Mesela bir tane pic'e bir kere yükleme yapıyorum aynı kodu satır değiştirmeden yapmaya çalıştığımda yine aynı türden bu sefer kodu değişen hatalar veriyor.

@mehmet.bey in bahsettiği gibi
16F628 programlamaya çalıştığından emin misin?

Bu arada derleyici hatası değil bu,
pic programlayıcı pc programı hatası.
Detaylar için ide, derleyici, editör, programlayıcı vs. başlıklarını inceleyebilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri