Delta Plc verilerini kodla excele yazdırmak

Selam herkese,

Bn 12SE Plc, Dop Panel ve analizörle kurduğum sistemle anlık elektriksel değer verilerini excele otomatik attırabiliyorum. Ancak panel olmadan Python ya da c# gibi kodlarla yazdırmak istiyorum. Yani herhangi bir donanıma ihtiyaç duyulsun istemyorum.

Konuyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?
Ya da herhangi bir hazır kod elinde olan?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Selam herkese,

Bn 12SE Plc, Dop Panel ve analizörle kurduğum sistemle anlık elektriksel değer verilerini excele otomatik attırabiliyorum. Ancak panel olmadan Python ya da c# gibi kodlarla yazdırmak istiyorum. Yani herhangi bir donanıma ihtiyaç duyulsun istemyorum.

Konuyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?
Ya da herhangi bir hazır kod elinde olan?
Merhabalar;
12SE plc internet üzerinden modbus server gibi çalışştırıp veya rs485 portu üzerinden modbus slave gibi çalıştırıp bilgisayarı master gibi çalıştırarak c# üzerinden plc datalarını okuya bilirsin,c# modbus hazır dll var direk kullanabilirsiniz.

Kolay Gelsin

Merhabalar;
12SE plc internet üzerinden modbus server gibi çalışştırıp veya rs485 portu üzerinden modbus slave gibi çalıştırıp bilgisayarı master gibi çalıştırarak c# üzerinden plc datalarını okuya bilirsin,c# modbus hazır dll var direk kullanabilirsiniz.

Kolay Gelsin
Çok teşekkür ederim cevap için. Ancak hazır ddl dediğiniz tam olarak nedir acaba biraz daha açıklama yapar mısınız rica etsem? Bu ddl ye direk ulaşabileceğim bir link paylaşırsanız çok sevinirim..

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri