DELTA PLC ile Termokupl ile Rezistans Kontrolü

Kyosho

Üye
Merhaba abilerim, öncelikle size yapmak istediğim işlemi anlatıyım;
Elimdeki Reaktörü 34° ile 36° arasında tutmam gerekli bunuda rezistans ile sağlamak istiyorum.
Ekipmanlarım: * DELTA DVP20SX2 PLC
* DV-04TC Termokupl Modül
* K tipi termokupl
Plc line mantığıyla programlamayı başlangıç seviyesinde bildiğim için araştırmalarım ve yardımlar sonucunda buraya kadar geldim ancak bu işlemi tek bir termokupl ile yapmayacağım. TC Modüle birkaç tane daha termokupl bağlayacağım ve bunların yazılımını nasıl çoklayacağım onu sormak istiyorum. Programda düzeltmem gereken yerler nereler yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    194.5 KB · Görüntüleme: 95
  • 2.jpg
    2.jpg
    180.7 KB · Görüntüleme: 89
  • ds.jpg
    ds.jpg
    188.5 KB · Görüntüleme: 75
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba ;
Deltanın teknik ekibi oldukça kuvvetli ve hızlıdır.Acilse arayabilirsin değilse deltanın forum sitesinden bir konu açabilirsin.

Teşekkür ediyorum bilginiz için görüşüyorum hemen.

yanlış hatırlamıyorsam From ve To komutlarındaki K0 cihazın ID numarası oluyordu. Bunu okyuma yapacağınız c,ihazın ID numarasıyla değiştirirseniz o cihazdan okuma yaparsınız birde her cihaz için yaptığınız okumaları taşıdığınız adresler için farklı data adresleri kullanmanız yeterli olacaktır.

Bu ID numarasını nerden buluyorum peki

2 yıl filan önce 12sa2'ye bağlı 04tc'ler ile 6 ocağı kontrol ettiğim bir sistem için yazdığım hmi ve modülün programını atıyorum, umarım işinize yarar. modül farklı olsada zannedersem sadece kalıcı adres farklılıkları vardır, mantık aynıdır. şifre sorarsa 0000 olarak girin, şuan kontrol edemedim.

Ekli dosyalar

• 12sa2.rar
    19.9 KB · Görüntüleme: 45
Yanlış hatyırlamıyorsam ilk cihaz ID=0 oluyor ikincisi ID=1 şeklinde sırayla ilerliyordu.

Öncelikle yardımlarınız ve ilginiz için sonsuz teşekkür ederim.
Sorunun kaynağı 20SX2 PLC'min arızalı olmasıymış...
4 gündür uğraştığım ve aslında ilk gün yazılımını tamamlamış olmama rağmen vakit kaybettim. Şuan gayet iyi bir şekilde çalıştırıyorum. Ancak şuan bir sorum olucak sizlere.
PLC'min sağına ilk ikisi TC Modül ve hemen ardından 4 adet I/O modül bağlantısı yapacağım. Bununla ilgili nasıl bir yol izlemem gerekli ?
2 yıl filan önce 12sa2'ye bağlı 04tc'ler ile 6 ocağı kontrol ettiğim bir sistem için yazdığım hmi ve modülün programını atıyorum, umarım işinize yarar. modül farklı olsada zannedersem sadece kalıcı adres farklılıkları vardır, mantık aynıdır. şifre sorarsa 0000 olarak girin, şuan kontrol edemedim.
Teşekkür ederim inceliyorum. İlginiz için ayriyetten teşekkür ederim.

Önce TC modülleri ardından IO modülleri takılmalı.

Termolar için ID no 0 ve 1, IO lar için 2,3,4 ve 5 olacak.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri