DELTA PLC ile paralı oto yıkama makinesi

Plc konusunda yeniyim jetonla çalışan oto yıkama Makinesi uygulaması yapmak istiyorum nasıl bir yol izlemem gerek.
Çalışma prensibi parayı atınca timer saymaya başlayacak. Su start tuşuna basınca su motoru çalışacak. Köpük start tuşuna basınca köpük motoru çalışacak. Birisi çalışırken diğeri çalışmayacak. Timer saymayı bitirince sistem başa dönecek.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Beyto bey şöyle özetleyebiliriz. İki ayrı jeton bölmesi. Olması gerek ama tek bölmeylede yapabilirsiniz jetonu yıkama bölmesine attığınızda kanaldan geçen parayı öncelikle sahte olup olmadını anlayabilmeniz gerek. Gerçekse sistem Bobin aracılı ile parayı kasaya atar degilse kasa geçiş kanalı açılmaz para iade edilir. Para kasaya geçtiyse siviç timer start verir ve su valfini açar saymaya başlar star butonu ile kontaktör su jetini enerjilendirir. Ve işlem başlar. Köpükteki döngü ise motor yoktur sadece tanka gelen hava girişindeki valf açılır. İşlem aynı şekilde devam eder.

Bana daha çok okul ödevi gibi geldi.
Mustafaerol2246 arkadaşın dediği şekilde çözebilirsiniz.

Beyto bey şöyle özetleyebiliriz. İki ayrı jeton bölmesi. Olması gerek ama tek bölmeylede yapabilirsiniz jetonu yıkama bölmesine attığınızda kanaldan geçen parayı öncelikle sahte olup olmadını anlayabilmeniz gerek. Gerçekse sistem Bobin aracılı ile parayı kasaya atar degilse kasa geçiş kanalı açılmaz para iade edilir. Para kasaya geçtiyse siviç timer start verir ve su valfini açar saymaya başlar star butonu ile kontaktör su jetini enerjilendirir. Ve işlem başlar. Köpükteki döngü ise motor yoktur sadece tanka gelen hava girişindeki valf açılır. İşlem aynı şekilde devam eder.
teşekkürler yardımınız için. Bir sorum daha olucak mesela günlük kaç araç yıkandığını görmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim. mesela ben X0 kontağına jeton start koydum. her X0 enerjilendiğinde +1 artarak ilerleyecek bi ekran görmek istiyorum bunu yapmak mümkün mü? şimdiden teşekkürler
Adsız.png

Son düzenleme:
teşekkürler yardımınız için. Bir sorum daha olucak mesela günlük kaç araç yıkandığını görmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim. mesela ben X0 kontağına jeton start koydum. her X0 enerjilendiğinde +1 artarak ilerleyecek bi ekran görmek istiyorum bunu yapmak mümkün mü? şimdiden teşekkürler
INC komutunu x0'ın yükselen kenarının sonuna koyarak yapabilirsin

Ekli dosyayı görüntüle 55530
günlük olarak bakmak istiyorsan biraz daha uğraşman gerekecek. PLC saatini, kullanman gerekir. Fakat sadece 24 saat içerisinde ki sayıyı göstersin her 24 saatte bir sıfırlasın diyorsan. 1 saniyelik bir pulse ile bir sayıcı kullanırsın 24 saati oluşturur 24 saatte bir sıfırlayabilirsin.

Merhaba Arkadaşlar

Beytonunyeri arkadaşımızın istedigi programı bende yapmak istiyorum kndi işimizde kullanacagımız yıkama makibesi için bu konuda yardımcı olurmusunuz

teşekkürler...

0553 073 4202 arayın yardimci olayim
Merhaba Arkadaşlar

Beytonunyeri arkadaşımızın istedigi programı bende yapmak istiyorum kndi işimizde kullanacagımız yıkama makibesi için bu konuda yardımcı olurmusunuz

teşekkürler...
05530734202 yardımcı olalım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler