Delta DVP-14SS2 / DOP-B07S410 / VFD INVERTER HABERLEŞME

Merhaba arkadaşlar Delta plc hakkında sorum olacaktı.Çalışan bir sistem üzerinde ekranda değişiklik yapıldı.Sonrasında ekranda;
Com1 station 1 : Communication error 7
Write Error
Adress Fault
hatasını vermeye basladı.Ekrandan inverterin hızı önceden değişiyordu.Şimdi herhangi bir hız değişimi yok.
Yardım edebilirseniz sevinirim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba arkadaşlar Delta plc hakkında sorum olacaktı.Çalışan bir sistem üzerinde ekranda değişiklik yapıldı.Sonrasında ekranda;
Com1 station 1 : Communication error 7
Write Error
Adress Fault
hatasını vermeye basladı.Ekrandan inverterin hızı önceden değişiyordu.Şimdi herhangi bir hız değişimi yok.
Yardım edebilirseniz sevinirim.
Com1 haberleşme ayarlarını eski cihaz ile aynı yapmanız lazım

Delta plc de yeni olduğum için fazla bilgim yok.
Bu arada ekran,plc çalışıyor.Sadece ekranda bu hata cıkıyor.İnverter haberleşmesinde sıkıntı var.inverter hızı ekrandan değişmiyor.
com 1 haberleşme ayarını nasıl yapabilirim ben yaptım ama eksik midir bilmiyorum.İnternetten öğrendiğim kadarıyla.

Bu arada ekran,plc çalışıyor.Sadece ekranda bu hata cıkıyor.İnverter haberleşmesinde sıkıntı var.inverter hızı ekrandan değişmiyor.
com 1 haberleşme ayarını nasıl yapabilirim ben yaptım ama eksik midir bilmiyorum.İnternetten öğrendiğim kadarıyla.

Eski cihazınızın ayarları ile aynı olması lazım

Ekranda değişiklik yapıldı derken tam olarak ne yapıldığını yazarmisiniz.

Buton, değer girme nesnesi vb. Bir elemanı degistirdiyseniz onun kontrol ettiği cihaza uygun haberleşme parametrelerini tekrar girmeniz gerekir.

İnverter menülerinden haberleşme ayar değerlerine bakıp, ayni değerleri ekranda değiştirdiğimiz nesnenin haberleşme ayarlarına yazın.

Son düzenleme:
Değişiklik nedir ne yaptınız resmi ekler misiniz

Teşekkürler arkadaşlar.Online desteği arayıp yardım aldım.
Sıkıntı station ile ilgiliydi.İnverter ve ekranda station ile alakalı değişiklik yaptık şimdi düzgün bir şekilde çalışıyor.Anlamadığım nokta inverter ve ekranda haberleşme ile alakalı değişiklik yapmadığımız halde neden böyle bir farklılık oldu çözemedim.Bir yerde hatalı bir işlem yaptık herhalde ama anlayamadık.

kullandığınız elementlerin station adresleri farklı gelmiştir mutlaka.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri