DELTA DOP 10' ARKA PLAN MACRO

nanotek87

Üye
Slm:

Arkadaşlar elimde dop 10' ethernetli panel mevcut ve yapmak istediğim olay 5 tane pt 100'den aldığım bilgiyi Delta DTC 1000 ile okuyup haberleşme ile panele atarak bu 5 analog bilginin panelde trend grafik olarak görmek ve daha sonrasında excele almak veya sayfa görünümü olarak kayıt etmek buraya kadar hiçbir sorun yok ama PLC olmadığından tetiklemeyi panelin arka plan macroları kullanıp yapmak istiyorum.Bunun için kontrol bloğunda $3 data kayıt alıyor $4 ise data kayıt silme işine yarıyor.Benim istediğim olay panelde girdiğim saat dakika ve saniyeye göre kayıt işlemini 1 dakikalık örnekleme aralıklarıyla gerçekleştirsin ve panele girdiğim diğer saat dakika ve saniye bilgisi ile de dursun ve tekrardan örnekleme almak için ilk yazmış olduğum saat dakika ve saniye değerinin gelmesini beklesin.Kısacası 1 gün boyunca ilk yazdığım zaman aralığında 1 dakikalık örnekler alacak ikinci girdiğim zaman değeri geldiğinde ise beklemeye başlayıp birinci girdiğim zaman geldiğinde tekrardan örnek almaya başlayacak.

Böyle bir program için yardımlarınızı bekliyorum.

SAYGILARIMLA...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri