Degdrive E10 hatasi spindle dönmüyor

Ekrem78

Üye
Ustadlar merhaba,
Amator olarak cnc kullanmaktayim. Bugune kadar sorunsuz calistirdiim makine durduk yere ariza verdi. Degdrive marka surucu kullaniyorum. Mac3 programi kullaniyorum.E10 arizasi aliyorum. Spindle dönmuyor. Köy evine atolye kurdum, makineyi burada 7,8 saat calistirdim sorun yoktu. Gecen hafta bu sorunla karsilasinca röledeki 4 tane soketi cikartip takinca sorun dzeulmisti. Ancak bu hafta yine ayni sorunla karsi karsiyayim. Makineyi bir abi uretmisti firmadan almadim. O da cozemedi bu hatayi. Acil yardimlarinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 20220130_170730.jpg
    20220130_170730.jpg
    278.4 KB · Görüntüleme: 22
  • 20220130_170738.jpg
    20220130_170738.jpg
    226.6 KB · Görüntüleme: 23
  • 20220130_170747.jpg
    20220130_170747.jpg
    205.8 KB · Görüntüleme: 18
Selamlar,
arıza nedeni pdf te şöyle belirtilmiş. biraz karıştırın çözemezseniz yazın birlikte çözmeye çalışalım. Kolay gelsin.
deg300.png

Ekli dosyalar

• DGI300 TÜRKÇE GEREKLİ PARAMETRELER..pdf
    103 KB · Görüntüleme: 6
  • dgi300-manual-kurulum-dokumani-eng.pdf
    4 MB · Görüntüleme: 8
Selamlar,
arıza nedeni pdf te şöyle belirtilmiş. biraz karıştırın çözemezseniz yazın birlikte çözmeye çalışalım. Kolay gelsin.
Ekli dosyayı görüntüle 84861
Hocam merhaba,
E11,E12,E10 hatalari aldim. Surucu uzerinden stop basip hata kodunu siliyorum.Sonra Enter tusu ile P0.0 a giriyorum,tekrat enter diyorum. Ardindan Mac3 te MDI ekranindan spindle calistirip kapatiyorum. Cam dosyasi yukleyip calistirdigimda sorun olmuyor. Ancak bahsettigim asamalari yapmazsam bu hatalari veriyor. Dun evin voltajini olcturdum 240v geliyor, surucu uzerinden ilgili tum degerler 220 v girilmisti,sorun bununla ilgili olabilir mi? Evimde sorunsuz calistiriyordum, yakin zamanda köy evine atolye kurdum. Bu voltajla ilgilimidir acaba? Attiginiz dokumanda da voltajdan bahsediyor. Tesekkurler.

Hocam merhaba,
E11,E12,E10 hatalari aldim. Surucu uzerinden stop basip hata kodunu siliyorum.Sonra Enter tusu ile P0.0 a giriyorum,tekrat enter diyorum. Ardindan Mac3 te MDI ekranindan spindle calistirip kapatiyorum. Cam dosyasi yukleyip calistirdigimda sorun olmuyor. Ancak bahsettigim asamalari yapmazsam bu hatalari veriyor. Dun evin voltajini olcturdum 240v geliyor, surucu uzerinden ilgili tum degerler 220 v girilmisti,sorun bununla ilgili olabilir mi? Evimde sorunsuz calistiriyordum, yakin zamanda köy evine atolye kurdum. Bu voltajla ilgilimidir acaba? Attiginiz dokumanda da voltajdan bahsediyor. Tesekkurler.
Hata kodlarına göre yüksek voltaj nedeni olduğu görülüyor. Dediğiniz gibi 240 volt yüksek. Panonuz küçük sanırım. Yerinizde olsam panoyu alıp başka bir yerde denerdim. Eğer sorunsuz çalışırsa eklediğim linkteki gibi bir regülatör işinizi görecektir. Hayırlı akşamlar.

https://www.elsanonline.com/voltaj-regulatoru-1000-va-800-w-cetinkaya-555.html

Hata kodlarına göre yüksek voltaj nedeni olduğu görülüyor. Dediğiniz gibi 240 volt yüksek. Panonuz küçük sanırım. Yerinizde olsam panoyu alıp başka bir yerde denerdim. Eğer sorunsuz çalışırsa eklediğim linkteki gibi bir regülatör işinizi görecektir. Hayırlı akşamlar.

https://www.elsanonline.com/voltaj-regulatoru-1000-va-800-w-cetinkaya-555.html
Daha once evimde sorunsuz calisitiryordum ancak koy evi dedigim.gibi 240 v geliyor elektrik. Spindle uzerinde 220v degeri var. Merak ettigim surucu uzerinden girmis oldugum 220v degerleri, 240v ile degistirsem spindle da sorun olur mu acaba? Olmazsa son care regulator alacagim. Tesekkurler.

Daha once evimde sorunsuz calisitiryordum ancak koy evi dedigim.gibi 240 v geliyor elektrik. Spindle uzerinde 220v degeri var. Merak ettigim surucu uzerinden girmis oldugum 220v degerleri, 240v ile degistirsem spindle da sorun olur mu acaba? Olmazsa son care regulator alacagim. Tesekkurler.
Abi şahsi düşüncem şöyle, 20 volt fazla olunca ilk başta bişey olmaz ama bence uzun vadede sıkıntı çıkabilir. Yerinde olsam o regülatörden alır sorunu çözerdim. Ama tercih meselesi tabiki. Seçim sizin.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri