Daire Testere Motoru Hakkında Yardım

makmak2

Üye
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım konuyu yerinde açmışımdır inşallah size bir kaç sorum olacaktı.

Benim skill marka eski bir daire testerem içinde bişey patlamıştı çalışmıyordu. Parmak kalınlığında yuvarlak faz, nötr olarak girişi ve iki mavi, birde yeşil-sarı olarak çıkışı vardı (aparatın içinde bakır sargı vardı) onu aradan çıkarıp faz ve nötr ü direk motorun kömürlerine giden mavi kablolara bağladım çalıştı bi sorun olmadı. Benim merak ettiğim şey onun ordaki görevi neydi? Birde o yeşil-sarı topraklama kablosu mu stator e bağlıydı yanlış görmediysem.

çıkardığın aparatın fotosunu koyarsan üstünde yazı varsa okunacak şekilde daha doğru cevaplar gelir

o patladı dediğiniz malzemenin resmi varsa paylaşabilirmisiniz (bir ihtimal şok bobin olabilir yada filitre devresi)

şuan yok ama eskiden bi tamirciye gösterdiğim de bana "allgoo capacitor 10uf" diye bi ürün vermişti onun 2 girişi vardı nasıl bağlayacamı anlatamadı bi türlü yada ben anlamadım.

internetten eskisine benzer bi tane buldum üzerine çizdim kondansatör galiba ama onun aynısını bi türlü bulamadım

Ekli dosyalar

• Cbb20-Capacitor-for-Audio-Spare-Parts.jpg
    Cbb20-Capacitor-for-Audio-Spare-Parts.jpg
    57.4 KB · Görüntüleme: 12
o olmasa sorun olur mu peki

araştırdığım kadarıyla kondansatörler 2 pinli bunda toplam 5 oluyor orası kafamı karıştırdı

illaki sorun olur diyemem ama paraziti engellemek için konulmuş sanırım değerleri o kadar büyük değil yani parazit yaymasın diye kullanılan kondansatörlerden kullansanız daha iyi olur kimse boşu boşuna fazladan kondansatör koymaz sonuçta.tamircinin verdiğini takın olmazsa.

Arkadaşlar merhaba bende makita hs7601 daire testere var gönye ayarı 90 derece kesmiyor bunun ayarını nasıl yaparım veya yaptırırım yardımcı olabilecek var mı acaba?

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri