Daha makul fiyata servo için nerelere bakmak lazım?

Suat_Korkmaz

Profesyonel Üye
Şahin rulmanin fiyatları nispeten fena değil sanki fakat beni biraz aşıyor. Istediğim 1.5 kW 3000 devirli bir servo takımı. Yaptığım BT30 spindle için kullanacağım.

Sahibinden ilanları ise evlere şenlik. Binlerce servo ilanı var ama fiyatlarını yazmıyorlar nedense. Gözüme kestirdigim her servo için de aramak istemiyorum.

Başka nerelere bakmamı önerirsiniz?

Merhaba,

Frezeyi CNC'ye çevirene kadar servonun sürücüsünden kontrol edeceğim. Eğer takilabiliyorsa potansiyometre ile. Hiç servo kullanmadığım için mümkün mü bilmiyorum.

Tabi bircok yontem var.
Potansiyometre ile hiz ayari yapabilirsin
Hmi ile ekrandan hiz ayari ve start stop yapabilirsiniz
Plc ve hmi ile puls vererek hassas kontrol yapabilirsiniz.pozisyon,hız,referans noktasina gitme,yön değiştirme gibi gibi

http://www.dostelotomasyon.net/kategori/11/delta-ac-servo-motorlar-ve-suruculer-urunleri.html

Delta servo iyidir kardeşim.nasil kontrol edeceksin peki sadece hmi ilemi yoksa arada plc olacak mi
Bu arada Delta'lar daha pahalı değil mi?

Markaya aldırmazsak, Çin'den 1.8kw takım alınca, olası gümrük vergisi ve taşıma ücretiyle birlikte Şahin'deki 1.5kw servo takımından daha hesaplıya geliyor.

https://www.ebay.com/itm/servo-pack...kw=1.8kw+servo&_from=R40&rt=nc&LH_TitleDesc=0

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet çin daha ucuz ama deltanin yerli satiş ağı teknik servis tamir destegi var
Problem durumunda telefonda gayet iyi teknik destek veriyorlar.
Seçim sizin tabiki kardeşim

Delta servolarin kaliteli olduğundan ve servis avantajlarından şüphem yok ama başlıkta da belirttiğim gibi hesaplı servo arıyorum. Bu yüzden delta'yı doğrudan eliyorum.

@Suat_Korkmaz Hocam.

Hurdacılara bakmayı denediniz mi?

Şahinrulmanın sattığı servo sana başlangıç olarak yeterli olur abi. Spindle olarak kullanan bile var. Genel olarak ihtiyacı karşıladığı söyleniyor.

Delta servolarin kaliteli olduğundan ve servis avantajlarından şüphem yok ama başlıkta da belirttiğim gibi hesaplı servo arıyorum. Bu yüzden delta'yı doğrudan eliyorum.
Daha hesaplısı 2. el servo 3000 TL 7 kw servo bile alınabilir ama ona sürücü ayarlamak çalışıp çalışmadığını kontrol edilmek önemli. Varsa yapılabilecek arızasını anlamak lazım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri