CPU 314C-2 PN / DP VE SFB 47 HAKKINDA

sleck

Üye
Merhaba
Elimde ir adet wdg 115t encoder var bunun kablo uçlarının ne anlama geldigini buldum ama plcde nereye bağlayacagımı bulamadım ılk once bu konu hakkında yardım edebilirmisiniz.
İkinci sorum ise sfb47 hakkında olacak Elektronikmuh bir tane örnek paylaşmış cok güzel olmuş bende payşayım buradan tekrar da teşekkür edeyim.

A M 90.5
JCN M001 // counter a deger yazmak istediginde M90.5 i true yap

L 1 // JOB_ID sini söylüyorum
T DB10.DBW 6
L 0
T DB10.DBD 8

M001: NOP 0

CALL "COUNT" , DB10 // Bir data blok ayarlaman lazım DB10 mesela
LADDR :=W#16#300 // Hardware kısmında counterin adresini Hex olarak giriyon bendeki 768 = 300Hex
CHANNEL :=0 // Counter 0 ı mı 1 i mi kullanıyon?, onu söylüyon CPU312C de 2 adet count. var
SW_GATE :=M90.0 // sürekli 1 olan bir bit ayarla enable için sürekli çalışssın
CTRL_DO :=
SET_DO :=
JOB_REQ :=M90.5 // Bu biti countere bir değer yazacağında 1 yap daha sonra sıfırla(çıkan kenar)
JOB_ID :=DB10.DBW6 // Bu kısmı pdf te oku sayı yüklemen(Yükleme işlemi=1 ) için bir kod bu
JOB_VAL :=DB10.DBD8 // Bu da sayıcıya hangi sayıyı yükleyeceğimizi söylüyoruz (Offset koyma)
STS_GATE:=
STS_STRT:=
STS_LTCH:=
STS_DO :=
STS_C_DN:=
STS_C_UP:=
COUNTVAL:=DB10.DBD14 // enkoderin saydığı aktuel değer burada
LATCHVAL:=
JOB_DONE:=
JOB_ERR :=
JOB_STAT:=
yanlız ben bu programın çalışıp çalışmadığını nasıl denerim test edebilirim cpu yok elimde simülasyonla nasıl test ederim. Yardım eden edemeyen herkeze teşekkür ederiim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri