cp1e modbus

hkn_blt

Üye
Merhabalar CP1E serisi PLC ler ile birden fazla cihazı modbus üzerinden data okuma yaptığınız bir program varsa paylaşırmısınız. Malum CP1E de fonksiyon bloklarını kullanamadığım için hazır kütüphaneleri kullanamıyorum. Easy modbus ile gerçekleştiriyorum fakat 10dk da bir timeouta düşüp hata veriyor. Tek cihazdan veri okursam sıkıntı olmuyor ama birden fazla cihaz olunca sorun oluyor.DAha önce bu plc ile uygulama geliştiren varsa paylaşırsa sevinirim...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Dediğiniz işlemi yapmam mümkün değil.PLC değiştiremem ve sistemde PC kullanmam mümkün değil

sizin plc modeli cpu değeri kaç ?? ve siz nereden data okumak istiyorsunuz

CP1E-N40S1DT1-D modelini kullanıyorum.Okuduğum datalar ENDA çevirici modbus rtu üzerinden okuma yapıyorum. Cihazları tek tek okuyunca sıkıntı olmuyor fakat 3 cihaz birden okuma yapmak istediğimde timeouta düşüyor 10dk da bir. Buda programsal olduğunu düşünüyorum.Malum easy modbusta gelen veri hep aynı registra yazılıyor ve benim 3 adet verim var. Bit kaydırma yaparak okuma yapıyorum ama olmadı işte. Timeouta düşmesi hoşuma gitmiyr.Modbus kısmı ektedirr...

Ekli dosyalar

• modbus deneme.rar
    2.4 KB · Görüntüleme: 69
enerji analizörün ne marka ve modbus register dökümanından alıntı yaparmısın...

Kepware de low wordu disable ederek sorun çözüldü,tesekkurler

cp1e yada herhangi bir OMRON PLC modbus haberleşmesi isteyen mesaj atabilir.
[email protected]

Ekli dosyalar

• CP1E_modbuseasy_ornek.rar
    2 KB · Görüntüleme: 21

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular