CNC Yapımından Anlayanlar Bir Sorum Olacak.

S.a cnc'nın iskeletini yaptım servo motorlarda takılı ondan sonra nasıl bi işlerm yapıyoz ne gibi aletler lazım ve bilgisayara ne gibi programı yukluyoruz. Yardım edersenız sevinirim. Gereken aletelri kendım yapamayacağım için ne kadar tutar maliyetleri. Elektronikten hiç anlamam. Yada kendım yapmak istersem bu proglamlayı nerden öğrenırım. Bu soruların cevapların herkeze bi yararı olur. Paylaşalım paylaştıkca öğrenelım.

Öncelikle servo motor seçtiğin için güzel ayrıca cnc makinesi kontrolü pic mikro işlemci ilede yapabilirsin örnek devre kartları mevcut satında alabilirsin kendinde alabilirsin ama diyorsanki ben bunu öğreneyim %100 benim üretimim olsun o zman pic yada mikroişlemci programlama kursuna git

Öncelikle servo motor seçtiğin için güzel ayrıca cnc makinesi kontrolü pic mikro işlemci ilede yapabilirsin örnek devre kartları mevcut satında alabilirsin kendinde alabilirsin ama diyorsanki ben bunu öğreneyim %100 benim üretimim olsun o zman pic yada mikroişlemci programlama kursuna git

pic mikroişlemci alırken ne özellıklerine dıkkat etmemız gerekır? ve pic mikroişlemci kursaların fiyatları ne kadardır o kurslara gittinğımız zaman a z hepsini öğrene bilirmıyız.

Merhaba Özerk ,

Servo sürücülerini haberleşme ilemi , yoksa puls ilemi sürmeyi düşünüyorsun? Eğer basit bir şekilde puls ile sürmek istersen (çoğu cnc üreticisi buşekilde yapar), piyasandan temin edebileceğin cnc kontrol kartlarından alabilirsin. Kontrol kartları için cncistanbul.com a bakabilirsin.

İyi çalışmalar

Merhaba, arkadaşım şuan için ihtiyacın olanlar bir bilgisayar, kontrol kartı ve Mach3 isimli kontrol yazılımı, bilgisayarın zaten vardır, kontrol kartı servo süreceğin için fiyatı 26,00 USD ile 50,00 USD arasında olan basit bir kontrol kartı işini görür, Mach3 e gelince nette birçok versiyonu mevcut ama bulamadım dersen bilgilendir ben yollayım... ayrıca yukarıdaki arkadaşımın dediği gibi servo güzel seçim.... sen bunları tedarik et edemezsen de (kontrol kartı ve yazılımı) haber et yardımcı olalım yine.... selamlar..

windows 98 de kullanabileceğim machx serisi veya başka bir program varmıdır.?

windows 98 de kullanabileceğim machx serisi veya başka bir program varmıdır.?
MACHXX serisi WinMe de dahil olmak üzere bütün işletim sistemlerinde çalışır Linux hariç, Linux içinde windows emilatörü kullanırsanız Linux de de çalışır, ama Linuxun kendi Emc2 si var o yüzden pek gerek kalmaz...

mach3 sitesinden bakıyorum minimum gereksinim olarak windows2000 -win xp-windows7 istiyor.Acaba win98 i eski versiyonlarımı destekliyor.

Mach3 için evet ama mach2 için minimum win95 ister....:) hatta dahada ileri gideyim ben win3.1 de mach2 yi çalıştırdım:):):)

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri