CNC Plazma mach3 sac sıfırlama

sinani

Üye
Merhaba;

Cnc plazma da mach3 için bir sorum olacak. İzlediğim cnc plazma videolarda torç saca değiyor ve bunu bir sensör algılıyor. daha sonra torç belli bir mesafeye kalkıyor ve ardından ateşleme yapılıyor. sormak istediğim mach3 te bu ayar nasıl yapılıyor. torcun saca temasını algılyan sensör mach3 kartında hangi inputa giriliyor ?
Yada bunun için özel bir makro mu var?
teşekkürler.

Evet makro yazmak gerekiyor. Makroda da inputu kendiniz seçiyorsunuz. Ben yaptığım plazma kesme makinesinde mach3 kullandım. Mach3te bu özelliği bulamadığım için makro yazdım. Makroyu boş bir g koduna, örnek olarak g68 kodu olarak yazdım. Mach3 g68 kodu ile karşılaştığında bu makroyu çalıştırıyor. Makro da yukarıdaki sırasıyla işlemleri yapıyor. Sheetcam'e de bu kodu ekledim. Her patlatma işleminden önce g68 ekliyor.

Evet makro yazmak gerekiyor. Makroda da inputu kendiniz seçiyorsunuz. Ben yaptığım plazma kesme makinesinde mach3 kullandım. Mach3te bu özelliği bulamadığım için makro yazdım. Makroyu boş bir g koduna, örnek olarak g68 kodu olarak yazdım. Mach3 g68 kodu ile karşılaştığında bu makroyu çalıştırıyor. Makro da yukarıdaki sırasıyla işlemleri yapıyor. Sheetcam'e de bu kodu ekledim. Her patlatma işleminden önce g68 ekliyor.
eyeksan cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Bu yazdığınız makroyu paylaşabilir misiniz

Ben fiber lazere geçince plazmayı dağıttım. Makro kodları da bilgisayar ile gitti. Yine de karıştırayım bilgisayarımı. Bulabilirsem eklerim.