CNC Karbon fiber kumaş kesimi

hasanagca

Üye
Merhaba arkadaşlar

Karbon fiber kumaşları cnc ile kesebilmek için ekli video lardaki cnc lerden yapmak istiyorum.

Bu cnc lerde takım yolunu oluşturmak için kullanılan programı merak ediyorum.

Z eksenine bağlanan motorun diğer eksenler çalışırken kesim hattında oluşturduğu açı radüs vs gibi geometriler ide direk G kodlarını verebilecek program kullanan veya önerilerinize ihtiyacım var.

ilk videoda ve sitesinde artcam 2017 kullandıklarını görüyorum bu tür işler için bunun programı nasıl yapılır ?

Saygılarımla

Kazım emmi gibi yapıyım bende :D "drag knife" diye araştırdın mı hiç yoksa cnc kumaş kesme diye direk buraya mı geldin :) :rolleyes::p:D

Kazım emmi gibi yapıyım bende :D "drag knife" diye araştırdın mı hiç yoksa cnc kumaş kesme diye direk buraya mı geldin :) :rolleyes::p:D

Sorum konu başlığını nasıl açayım veya nasıl arayayım değil. Buraya direk gelmedim dolanarak geldim :) :rolleyes::p:D

drag knife daha kolay videosunu attığınız sistemde size 4 eksen mantığıyla çalışan bir yapı lazım
x ve y standart
z piston ile aşağı yukarı yapacak (mach3 te ayarlardan yapılabilir.)
a eksenide kesim açısını belirleyecek
a ekseni için post dosyasını (gcode bu dosyaya göre hazırlanır.) düzenlemeniz lazım.

drag knife ile a ekseni olmadan mach3 tanjant yöntemi ile yapılabilir.
drag knife = çalışma mantığı merkezden kaçık bıçak ile hangi yöne çekerseniz o yöne döner. standartı düz bıçaktır ama siz attığınız videoda ki gibi daire tipi bıçak takıp kullanabilirsiniz.

a eksenine gerek yok linkteki aparatı yapın spindle ucuna aparatı takım spindela devir vermeden cnc kereket eksenine göre dik olacak şekilde dönüyor olması gerekli.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri