Cep telefonu IMEI Numarası

acemi1111

Üye
Telefonun imei numarası hangi parça üzerinden kontrol edilir bilen varmı acaba ? Iki adet ayni telefondan var Bitanesi bozuk digeri saglam ama kaydi yok. Hangi parcaysa o parcalari degistirirsem imei sorununu ortadan kaldirabilirmiyim.

Telefonun imei numarası hangi parça üzerinden kontrol edilir bilen varmı acaba ? Iki adet ayni telefondan var Bitanesi bozuk digeri saglam ama kaydi yok. Hangi parcaysa o parcalari degistirirsem imei sorununu ortadan kaldirabilirmiyim.

Anakarttadır ama anakartta hangi parçada derseniz emin olmamakla birlikte emmc veya onun gibi ana hafıza için ne kullanılıyorsa ondadır. Belki imei değiştirilen bir telefondur. Bu seçeneği de değerlendirebilirsiniz. En azından sökme parçalama işlerine girmezsiniz.

Cihazlarda sorun yoksa ve işlemi düzgün yapılırsa anakart değişince imei ve hafıza ötekine geçmiş olur.

İmei numarası cihaz ROM'u üzerinde yazılımsal olarak saklanır. Anakart değiştirirseniz imei numarasıda değişmiş olur.

Anakarttadır ama anakartta hangi parçada derseniz emin olmamakla birlikte emmc veya onun gibi ana hafıza için ne kullanılıyorsa ondadır. Belki imei değiştirilen bir telefondur. Bu seçeneği de değerlendirebilirsiniz. En azından sökme parçalama işlerine girmezsiniz.

Cihazlarda sorun yoksa ve işlemi düzgün yapılırsa anakart değişince imei ve hafıza ötekine geçmiş olur.
Anakartın biri bozuk tamir olmaz. Diğeri imei istiyo fakat bunu yazılımsal olarak yapmak istemiyorum. Banada mmc gibi geliyo ama emin değilim emin olmadanda sökmek istemiyorum çünkü bunları sökmek takmak basit birşey değil.

İmei numarası cihaz ROM'u üzerinde yazılımsal olarak saklanır. Anakart değiştirirseniz imei numarasıda değişmiş olur.
Anakart tamir olmayacak şekilde hasarlı. Romu diğer başka bir anakarta takarsak imei işi çözülmüş olurmu ?

Tek bir çip değişimiyle sorun çözüleceğini sanmam. Ankartta birden fazla çipe gömüşlerdir bence.

imai yi diğer telefondan alıp diğerine atabilirsiniz
editlenmiş rom vasıtası ile

Tek bir çip değişimiyle sorun çözüleceğini sanmam. Ankartta birden fazla çipe gömüşlerdir bence.
Gerekirse çiplerin entegrelerin hepsinide degistiririzde olurmu olmazmi belli degil bu imei nerede saklaniyor onu bulmak lazim internettende baktim bisey bulamadim

imai yi diğer telefondan alıp diğerine atabilirsiniz
editlenmiş rom vasıtası ile
Telefon iphone dolayisiyla yazilimsal olarak bisey yapamiyoruz.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri