CCTV - Dsmart - Kablo Yayın

server

Üye
slm arkadaşlar saygılar.erdoganca nickli üyemiz özel mesaj atmış bana ben cavaplamaya çalıştım fakat yeterli mesaj sayısına ulaşamadığım için cevap veremedim özelden,o yüzden konuyu buraya taşımak istedim.mod arkadaşlar anlayış gösterirler umarım.

konu:
[FONT=&quot]benim söyle bir sorunum var.bınada merkezı uydu yayını bulunmakta.bız ayrıca bınaya cctv ılave ettık.daırenın bır tanesınde d smart bulunuyor.diğer 14 daire kamera goruntulerını alırken dsmart kullanan kısı kamera yayınını alamıyor daırede ayrıca kablolu yayında var.tv sat prızı bulunuyor daıresınde.kamera goruntulerını alabılmesı ıcın ne yapmam lazım.herhangı bır aparat kullanacaksam nereye takmam gerek.yardımcı olabılırsen sevınırım.
tesekkurler...[/FONT]
cvp:
1)dsmart yayınının olması cctv bandının izlenmesini kesinlikle engellemez,zira uydu bandı 9750mhz / 2750 mhz bandında çalışır,kablo tv ve cctv 5mhz / 867 mhz bandında taşınır bu yüzden iki yayının aynı kablo ile gönderilmesi esnasında taşıyıcı frekansların birbirine sarkması,üst üste binmesi ve harmoni yapması mümkün değildir.buna göre
2)cctv yayının izleyemeyen dairenin santral sisteminden yayını alıp prizler vasıtası ile görüntünü alındığını farzedersek,cctv yayınında santralin teerrible girişinden gönderildiğini düşünürsek bu yayın bütün dairelere muhakkak gider.yani bir deire alıyor öbür daire almıyor diye teknik bir detay söz konusu olamaz,bu noktadan sonra araştırılması gereken tesisat ile ilgili arızalardır.
öncelikle görüntü olan bir dairede cctv yayınının hangi bantta olduğunu öğreneceksiniz (uhf 35,36,37 v.s)
sonra kablo tv'deki yayınların bizim cctv görüntüsünün olduğu band ile çakışma yapan bir kanal olup olmadığına bakacaksınız (örnek:kanal d uhf 38 bandında yayın yapıyor cctv yayınımızda uhf 38 bandında ise iki kanal üst üste bineceği için görüntüyü alamaz aynı zamanda kablo tv seyreden diğer dairelerde etkilenir iki yayınıda izleyemezler.bu nedenle ilk önce yapılması gereken kablo tv bandlarının hepsini tetkik edip boş bir kanal aralığı bulmak ve bu boş kanaldan modületör aracılığı ile yayını dağıtmak.örnek (genelde bu tür durumlarda yayınların birbirini etkilememesi için ik yada üç kanal boşluk olan yerden yayın verilir :uhf 45 star 46 boş 47 boş 48 boş 49 trt1 gibi böyle bir yapıda cctv yayınını uhf 47''ye modülatörün bandını ayarlayıp verirsek iki yayındada problem yaşamayız.bu bilgiler ışığında
öncelikle band ayarlaması olan tek kanallı bir mödülatör temin ediyoruz ve modülatörü kablo tv'nin boş olan bandına ayarlayıp modülatörün çıkışını santralin terrible girişine giriyoruz.kablo tv izleyen dairenin tün görüntüleri alabilmesi için cctv yayınının izlenmesi istenen odada kablo tv prizi ayrı sat tv prizi ayrı montaj edilerek iki prizin tv çıkışlarından gelen yayını tv'deki girişe -t- fiş aracılığı ile bağlıyoruz ve böylelikle bütün yayınları tv'de izlenebilir hale getiriyoruz.
eğer cctv yayını kablo tv'nin binadaki dağıtım anfisinden modülatör aracılığı ile verilmiş olsaydı,bu sat/tv yayınını dairelere gelen iki kabloyu prizden önce -combiner- ile birleştirip tek prizde izlemek mümkün olurdu.saygılar ,iyi çalışmalar

hocam öncelikle iyi bayramlar benim sorunum oturduğum binaya merkezi tv santrali yaptık 2 uydu ve karasal yayın varbi çok daire kullanıyor<br>şimdi kapinın girişine kamera taktım kablosunu santralin yanına getirdim elimde otelden sökülen bazı tron marka cihazlar var oteldeki bütün takım sökülüp yenisi takıldı hepsi sağlam fiyatları 2000 dolar olanda var 200 dolar olanıda var ama ne işe yararlar bilmiyorum bu cihazları görüntüyü aktarmada kullanabilirmiyim ben&nbsp;<br><br>tron &nbsp; Di &nbsp;compact 1*1<br>1000b7 digital smart receivir<br><br><br><br><br>QUATTRON VSB 8 kanal var&nbsp;

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri