Buzdolabi çalışıyor ama sogutmuyor

tassio27

Üye
Yaklaşık 10 yıllık Beko buzdolabı çalışıyor ama iyi soğutmuyor. Neden çalışmıyor, ne yapabilirim? Tamirci çağırayım mi?

Dolabın düğmesi açıp kapama yapıyor mu? soğuk ayarı. Motor devamlı mı çalışıyor?

Dolabınız sürekli mi çalışıyor? termostat düğmesi aç kapa yapıyor mu?

Termostat dediginiz şeyin calisip calismadigi sanirim ekte gonderdigim iki dugmeli goruntuden anlasiliyor. İki dugmenin ikisine birden bastigim zaman buzdolabindan ugultulu bir ses geliyor. Soyle izah etmeye calisayim. Buzdolabinin derin dondurucu bolumu normal calisiyor. Alt bolum ise 5 derecede bile cok cok yetersiz. Alt bolume koydugumuz seyler 2 hafta icinde bozuluyor. Alt bolum icindeki tavan bolumunde su damlalari mevcut.
IMG_20200108_181520.jpg
IMG_20200108_181448.jpg

ara bölme rezistansı arızalı değişmesi gerekiyor..

fişşini çekip kapaklarını açıp mutfak sıcaksa 2 gün çalıştırmayın iki gün sonra fişi takın düzelecektir ama tekrardan aynı arızayı yapacaktır..

images (4).jpeg
resimde görülen bi metal termostat arıza yapmış olabilir. Buna ulaşmak için de buzluk kısmının iç kısmındaki fanın oradaki yeri söküp bakmanız gerekir.

Alt kısımla üst kısım arasında hava sirkülasyonu olmadığından olmuş olabilir. Fişten çekin içini boşaltın tamamen buzlanma vb kalmasın arkada motorun üstünde su tahliye kutusu var bakın dolmuş mu?

Arkadaslar hepinize cok tesekkur ederim ama cevap veren 3 arkadas da farkli ariza bilgisi verdi. Hangisini dikkate alacagimi ne yapacagimi bilemedim simdi. Sonuçta amatörüm. Tamirci mi cagirsam?

Bu arada fişi cekip 2-3 gun bekletme islemini daha once yaptik duzelmedi.

Arkadaslar hepinize cok tesekkur ederim ama cevap veren 3 arkadas da farkli ariza bilgisi verdi. Hangisini dikkate alacagimi ne yapacagimi bilemedim simdi. Sonuçta amatörüm. Tamirci mi cagirsam?

Bu arada fişi cekip 2-3 gun bekletme islemini daha once yaptik duzelmedi.
Günaydın;
Kendinizi dinleyin ve kararınızı verin. Söküm işi kolay lakin söküleni takmak zordur.
Benim de ariston buzdolabı arızalandı. Kontrol kartını değişti ustamız. Şimdi rahatım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri