Buzdolabı sigorta attırır mı?

Erkan ak

Üye
Arkadaşlar sürekli kaçak akım atıyor, kaldırınca bazen hemen tekrar atıyor. Her şeyi kontrol ettim. Sonunda buzdolabının arka kapağını açtım. İçine baya toz çekmişti onları süpürge ile aldım. Bsxı bakır borularda oksitlenme var. Sorun dolapta mi bilmiyorum. Fotoğrafları atıyorum. Bakıp fikir verebilir misiniz?
IMG_20171221_233153.jpg
IMG_20171221_233148.jpg
IMG_20171221_233119.jpg
IMG_20171221_233128.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sorunun buzdolabinda olduğundan eminseniz arkasındaki kompresörün klemens kutusunu açın ve hava tutup kurulayin..kapattıktan sonra kapak etrafına ince silikon çekin.resimlerden kimse birşey anlamaz..buzdolaplarinda genelde arkasinda oluşan buharciklar zamanla damla damla seklinde birikip aşağı motor kismina doğru süzülüp terleme yapıyor.sizde bu tarz bir sorun olabilir.

gövdede kaçak varsa attırır. ölçü aletiyie kaçak ohmaj kontrolü yapın derim

Şu ana kadar yaptıklarımız.
1- bütün şartelleri kapatıp. Yek tek açtık normal hiçbirinde o an sıkıntı yok. Ama bi bakıyorsun 1 saat sonra attı.

2- tüm cihazları ve ışıkları açtık bi süre bekledik. Yine atmadı.
3- tüm cihazları çektik. Şartelleri de indirdik. Bir tek buzdolabı nın olduğu fiş kaldı. (herzamanki priz değil uzatma ile başka prize taktık.) o an atmadı. Eve akşam döndük yine atmış.
4-Buzdolabının olduğu yere akım koruma taktık. Yine fayda etmedi.
5- toplam 8 şartel ve bir akım koruma var. Son 3 şartel ışık. Işıklar atmıyor. Her zaman akım koruma atıyor ve bazen akım koruma kalkıyor bazende kaldırınca ya baştan 2. Ya da baştan 3. Şarteli attırıyor hemen. Bu durumda bazen 1 kere attırıyor bazen kaldırır kaldırmaz art arda 2-3 kez attırıyor. Baştan 2. Ve 3. Olan şarteller mutfakta.

buzdolabınıda çekip deneyin atmıyorsa dolaptan gövdeye kaçak vardır

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri