Buzdolabı alt bolmede su akitmasi

durdusinan

Üye
Merhaba arkadaşlar buzdolabımin altindan su geliyor fisi cekip eritiyorum bikac gun sonra tekrar ayni oluyor alt kanaldaki ısıtıcıyı degistirdim gene aynı başka ne degişmeli şuanda durum bu gene buz yapmiş.hangi parcalar degişmeli(sök-tak tamir bilgim var)
5094 nfg

Ekli dosyalar

• IMG_20210912_210625.jpg
    IMG_20210912_210625.jpg
    226.2 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Resmini çektiğiniz evaporatörün arka alt kısmında bir tahliye deliği olmalı. Bu tahliye deliği hortum vasıtası ile gövde içerisinden kompresörün üstündeki su buharlaşma kabına su tahliye etmeye yarar.
Bu hortum zamanla yosun bağlama veya başka türlü tıkanma yapabilir. Tıkalı olması durumunda içeride biriken su alt bölmeye akabilir.
Tahliye deliği ve hortumunu kontrol etmenizde fayda var.

Resmini çektiğiniz evaporatörün arka alt kısmında bir tahliye deliği olmalı. Bu tahliye deliği hortum vasıtası ile gövde içerisinden kompresörün üstündeki su buharlaşma kabına su tahliye etmeye yarar.
Bu hortum zamanla yosun bağlama veya başka türlü tıkanma yapabilir. Tıkalı olması durumunda içeride biriken su alt bölmeye akabilir.
Tahliye deliği ve hortumunu kontrol etmenizde fayda var.
yazmayi unutmuşum yapildi o tıkanıklık yok sorunsuz tahliyesi

Gider açık. Sorun buzlanmada. Buz deliği kapatıyor. Birincisi rezistans kontrol edilecek. Sağlam ise, rezistans a enerji geliyor mu geri ye dönük bakın. Arkada harici bir timer olabilir o arızalı olabilir. Timer yok ise kart arızalı. Kart sağlam ise arada kopukluk olabilir. Timer varsa elle attırın. Rezistans timer kart. kısacası bunlara sırasıyla bakın

Gider açık. Sorun buzlanmada. Buz deliği kapatıyor. Birincisi rezistans kontrol edilecek. Sağlam ise, rezistans a enerji geliyor mu geri ye dönük bakın. Arkada harici bir timer olabilir o arızalı olabilir. Timer yok ise kart arızalı. Kart sağlam ise arada kopukluk olabilir. Timer varsa elle attırın. Rezistans timer kart. kısacası bunlara sırasıyla bakın
rezistans degiştirdim ayni bide evap rezistansi var.deger kac cikmali kac cikarsa saglam.timer yok hocam anakart var sadece

Sensör vardir bide. Onada bakın. Evap üzerinde bulunur. Arızalı ise yapabilir

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri