Buat olmadan yapilabilir mi?

Uykusuzluk

Üye
Elektrik isinden cok fazla anlamiyorum. Soru cok basit olabilir, ancak care bulamadim. Mutfagin sol duvarinda, sadece anahtar var. Buati bulamiyorum, bina biraz eski, ne yaptiysam da bulamadim. Anahtarin oldugu yerde firin var ve elektrigi uzatma ile oradan aliyoruz, cok cirkin ve tehlikeli. Buat olmadan, anahtarin oldugu yerden priz hatti cekebilir miyim?

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Soruda bir sürü karmaşa var gibi.
Anahtar dan kasıt priz mi?
Sadece lambaları yakan anahtarı kastediyorsanız oradan ELEKTRİK hattı alamazsınız çünkü nötr yok.
Buatı bulmak en mantıklısı.
Ama tabiiki işinin ehli bir Usta'dan yardım alarak.

Soruda bir sürü karmaşa var gibi.
Anahtar dan kasıt priz mi?
Sadece lambaları yakan anahtarı kastediyorsanız oradan ELEKTRİK hattı alamazsınız çünkü nötr yok.
Buatı bulmak en mantıklısı.
Ama tabiiki işinin ehli bir Usta'dan yardım alarak.
Konuya bu kadar uzagim, buatin yazilisini dahi bilmiyorum. Cevabiniz icin tesekkur ederim. Anahtar, mutfagin lambasinin yanmasini saglayan bolum. Belki duvarin arka tarafindaki buattan aliyordur elektrigi anahtar. Elimle duvarin her yerine tek tek vurarak kontrol ettim ancak yok.

Konuya bu kadar uzagim, buatin yazilisini dahi bilmiyorum. Cevabiniz icin tesekkur ederim. Anahtar, mutfagin lambasinin yanmasini saglayan bolum. Belki duvarin arka tarafindaki buattan aliyordur elektrigi anahtar. Elimle duvarin her yerine tek tek vurarak kontrol ettim ancak yok.
Sayın @Uykusuzluk
Demekki buat duvarın arkasında.
Hiç far etmez duvarın arkasındaki buattan da yeni hat çekilebilir.
Küçük çaplı delme kırma işleri çıkar ama olur.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri