Bu sistem tutarmi ustalar

Oncelikle selamin aleyküm. diyelimki elimde 24v 30a ureten bi dc makina var bu kuvvet yuke binmis hali net kuvvet yani kayiplardan arinmis sekli aktif guc 720w depolandiginda benim hesabima gore 24 saatte 17.28kw yapar evimin kullandigi gunluk enerji 7.5kw simdi ben bu 720w aktif gucu 10kw lik bi aku gurubu ile depolasam sonrada bunu ac akima cevirsem evimin tum ihtiyaclarini karsilarmi

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Yani olmaz isin diyorsun bu sistem copmu yani bana gayet mantikli geliyor bi kac degisik kisidende fikir bekliyorum acikcasi

Tabi yanlis anlama seninde fikirlerine saygim sonsuz

Bedava elektrik üretmek her elektrikle biraz anlayanların uğraştığı işlerdir.
forumda bu konu yüzlerce tartışıldı.
bu işin iyi yönü çok araştırma yaparsın çok şey öğrenirsin.
kötü yönü. çok para ve zaman harcarsın

Bizim mesleğin vazgeçilmezidir bedavadan icat çıkarmak bu mesleğe yeni başlayan birçok kişi sınırsız enerji üretmek peşindedir yada bedava dan bir şey ürettiğini zannederek amerikayı yeniden keşfetmeye çalışmakla uğraşırlar.Daha da ilginci en temel elektrik bilgisi olmayan şahısların bile bir fikir bulup bunun işe yarar olduğunu iddia etmeleri ve uğurda para zaman ve harcamaları

Bu olay biraz şuna benziyor doktor olmayan birinin koca karı ilaçlarıyla hastalığa derman araması gibi bir şeye benziyor.Soruda bir elma kaç armut eder gibi bir şey ,elma armut etmez arkadaş bu işler o kadar kolay değil hevesini kırmak istemem ama ben illa deneyip başaracağım diyorsan yap ispat et bizde senin önünde şapka çıkaralım

Yüzlerce firma elektrikli cihazların verimini % 3-5 artırmak için milyonlarca lira para harcıyor diğer yandan sizin gibi arkadaşlar özellikle elektrik dalında çıkıp ahkam kesiyorsunuz.

Yav icadi gecin arkadaslar 2 heaap yapip degerleri soyleyin yeter icat cikar yakinda

Fegisik kisilerden fikir beklemekte ayip yada yanlis oldugunubsanmiyorum ve sizinde fikrinize saygi duyuyorum

Fizik kurallari ne diyor elektirik yoktan var vardan yok edilemez ee biz bunlari bilmiyor yada okumadikmi okadarda cagil degiliz kimseyi bu konuda kucumsemeyin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,194
Son üye
akocatas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri