Boyutu küçük, Kuvveti büyük motor! (Bulamıyorum)

uzdil

Üye
Merhaba arkadaşlar. Yapmakta olduğum bir projede lazım olan motoru hiçbiryerde bulamıyorum.
Önce size projemi anlatayım. Dikey eksende bir piston , bu piston ucunda da yay var. Yayı 5cm kadar sıkıştırmam gerekiyor. Yayın uyguladığı kuvvet cm başına yaklaşık 11 kg. Yani benim strok sonunda yaklaşık 550N yükü çevirebiliyor olmam gerekmekte.
Motor bu sıkıştırma hareketini saniye de 2 kez yapması gerekiyor. Ancak aletin çalışma koşullarından dolayı motorun çok ufak ve taşınabilir olması lazım. Bu yüzden çalışma voltajını 24-36 V olarak belirledim. Bu yükü kaldırması içinde gücünün yaklaşık 200W olması gerekmekte diye hesapladım. (Emin değilim.) Şimdiye kadar maxon, Moog gibi firmalarla görüştüm ancak teslim tarihleri çok uzun ve fiyatları oldukça tuzlu.
Bu güçte ve küçük (Boyu redüktör dahil Max. 25cm) motoru bulabileceğim bir firma biliyor musunuz?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba Şahinhan,
Bu firmayla görüştüm ancak istediğim güçte olan motorları 4,5 - 5 Kg
Ben 1 kg'dan daha az olsun istiyorum.
Teşekkürler önerin için.

Aracların cam sileceği motoru işinizi görmezmi.

Kaç kW kaç rpm motor arıyorsunuz?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri