Boyutu küçük CNC için şase önerebilir misiniz?

ex8

Üye
Merhaba

Kendi yaptığım ve sadece kesme işlemlerini yapabilen çakma bir CNC projem var ve neredeyse bitti sadece bana CNC'nin hareketli parçaları ve şase gerekiyor.Ancak tabi gerçek bir CNC boyutlarında şase önermenizi istemiyorum programımı ve tasarımımı test etmem gerekiyor bu testleri yapabileceğim ufak boyutlarda ölçüler benim işimi görecektir.Yani 10cm-10cm ve 30cm-30cm test etmek için yeterli olacaktır.Testlerden başarıyla geçerse işleme alanını arttırırım ve eğer istek olursa pc üzerindeki çizim programını devre şemasını vs verebilirim.

Teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Böyle bir tezgahı hazır bulabileceğini sanmıyorum kendin yapman gerekecek.Geçenlerde facebook ta universal torna maketi yapan birini gördüm hatta spindle motor bağlamış çalıştırıyordu ve parça da işlenebilir diye reklam da yapmıştı ama dediğim gibi universal tornaydı.

Aklıma cd-dvd optik sürücülerinin içindeki raylı sistemi kullanmak geliyor.Daha iyi bir fikir olursa onu deneyeceğim

Aklıma cd-dvd optik sürücülerinin içindeki raylı sistemi kullanmak geliyor.Daha iyi bir fikir olursa onu deneyeceğim
DVD/CD değilde yazıcıdan yapalım diyen oldu ama hiç kimse olur demedi bu işe

DVD/CD de işlenebilecek yüzey alanı çok küçük kaldığı için arkadaşlar istememişlerdir ancak benim için işleme alanı mühim değil çünkü cihazın istediğim noktalara gidip gitmediğini kontrol edeceğim.Eğerki bu dediklerimi yapabiliyorsa cihazın işleme alanını büyütebilirim çünkü çalışma prensibi aynı kalacak.Onu engelleyen sadece fiziksel koşullar olacak Örnek olarak dvd'nin içindeki sonsuz vidanın pekte sonsuz olmadığı gibi(8-10cm) :)

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri