Bosch WFL 2060 Çamaşır Makina Beyin Arızası

sayın nejat65 internette top209 datasheet pdf yazıp aratın ve bu dökümanı indirin.entegrenin bacaklarında olması gereken değerleri net bi şekilde görüceksiniz.entegre bi mosfet entegre dökümanda drain source control backları belli kolay gelsin...

lütfen yardımcı olurmusunuz wfl 2060 camasır makinamda ısıtıcı problemi var ısıtıcım patlaktı degiştirdim fakat elektrik vermiyor bende beyin üzerinde bulunan ısıtıcı rölesinin enerjileniyormu diye kontrol ettim fakat malesef enerjilenmiyor ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

ısıtıcıyı deyıstım çalışmıyor demıssınız
1 taktıgınız ısıtıcı uçlarını doğru bağladınızmı ?
2 ısıtıcınızda ntc sensor mevcut onunsağlamlığını ve kablolarda kopma varmı kontrol edın
3 makınayı çalıstırdıgınızda makına su alıp dırek ısıtmaya gecmez yaklasık 10 dakıka cıvarı sonra ısıtmaya gecer bu sure zarfında bekledınızmı ?
4 kartı olctum dedınız rolenız 12 volttur ne kadar zaman bekleyıp olctunuz dedıgımgıbı makına suyu alıp yıkmamaya baslayınca hemen ısıtmaya gecmez beklemelısınız
buyuk ıhtımalle sız makınanın yıkama suresını beklemedınız sorun oldugunu sanmıyorum .........

taktıgınız ısıtıcıyı dogru bagladınızxmı demişsiniz sonuçta bu faz nötür diye biliyorum yer degişimi olması mümkünmü yanılmıyorum heralde sensörüde direk karttan cıkartarak ölçü aletiyle ölçtüm omaj gördüm sanırım buda saglam diye düşünüyorum ama son olaraak size bir yerde katılıyorum ısıtıcının devreye girmesi için dogrusu fazla beklemedim bi ara girdi fişi pirizden cektim ve takrar aynı arıza devam etti yani ısıtıcı devreye girmedi

resmin en üstündeki kondasatörün iki bacağında 12 volt görmelisin

sayın alfa romeo bey bu wfl 2060 a nerde program atabilirim bu kart iyicene sacmalamaya basladı yardımlarınızı bekliyorum

sayın alfa romeo bey bu wfl 2060 a nerde program atabilirim bu kart iyicene sacmalamaya basladı yardımlarınızı bekliyorum

Bu kartlara dışarıdan program atılamıyor .Programlı entegre (İşlemci) değiştirilerek bilgi deformasyonlu kartlar onarılabiliniyor

sayın alfa romeo bey bu kartla bay ugrastım bir kondansatür gevsekligide vardı lehim yaptım su an her sey normal ısıtıcıda devreye girip cıkıyor fakat bir problem var ortada hazır sinyali calışır sinyali ve program sonu sinyal lambaları sürekli yanık dorumda mesela örnek vereyim diyelim çalışır pozisyonundayken çalışır lambası gür diger işlemde olmaması gereken sinyaller kısık bir yanışı var sizce bu bana ilerde problem yaratırmı yada sizin bildiginiz bana yardım edebileceginiz bir sey varmı simdiden teşekürlerimi sunarım saygılarımla hayırlı akşamlar.

Selam, Aynı makineden bende de var, Kıza zamandır sürekli start düğmesine bastıktan sonra duruyor ve tekrar start vermek gerekiyor, Bezen bu işlem onlarca defa oluyor, Sorun karttan mıdır ? İstanbul avp. yakasında karttan ise kim yardımcı olabilir ?

Selam, Aynı makineden bende de var, Kıza zamandır sürekli start düğmesine bastıktan sonra duruyor ve tekrar start vermek gerekiyor, Bezen bu işlem onlarca defa oluyor, Sorun karttan mıdır ? İstanbul avp. yakasında karttan ise kim yardımcı olabilir ?
avcılar tarafındayım bana ulaşabilirsin tel: 0536 462 18 59

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri