Bosch buzdolabi kart pinleri hakkinda bilgi...Proje icin...

Mefairo

Üye
Merhaba,

Okumayi sevmeyenler icin ozet: dolaba disaridan dijital termostat baglayip, dolap ici isi 20 dereceye gelince fani durdurmasini istiyorum, fakat hangi kablo dolap ici sensore bagli hangisi fan motoruna bilmiyorum.
----------------------
Elimde bosch ksu40620ne dolap var, ve daha once alt sogutmama sorunu, tamirci parasi vs derken yenisini aldik gectik...

Kendisi calisiyor, ust taraf soguyor, ama alta uflemiyor(fan calisiyor denendi, switchler denendi, beyinciye goturuldu beyinde calisiyor vs kisacasi spotcudan oldugu ve ana kablolarla oynandigi icin onceden sonuca gidemedik( ufak soket kablolari boyanmis, kesilip kopru yapilmis vsvsv)

Bende bu dolabi bir projede kullanmaya karar verdim.

Amacim disaridan buzluk fanini dijital termostatla calistirip, alt taraf 20 dereceye ulasinca fani durdurmasi, yani alt tarafi 20 derecede tutmak istiyorum dolabi...

Elimde Enda 1412 dijital termostat var.

Kartin ustundeki hangi pin dolap ici sicaklik sensorune bagli acaba? Onun ucunu Termostatin Ntc sine baglayip, pembe kabloyuda kesip termostatin pinine baglayip projeyi tamamlamak istiyorum.

Birde zahmet olmazsa, karti kendim denemek icin, hangi pine + - elektrik vermem ve fan icin pembe pin + ve diger - pini hangisine baglamam gerekiyor acaba?

Simdiden yardimlariniz icin tesekkurler

Beynin resmi ektedir

Ekli dosyalar

• 552017185724.jpg
    552017185724.jpg
    111.5 KB · Görüntüleme: 27

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye