Bluetooth speaker a aux girişi yapmak

Rufels

Üye
Merhabalar elimde resimdeki gibi bir Bluetooth hoparlör var. Sk s10 model çin işi bozuldu pili söktüm 18650 pil bağlayıp çalıştırıyorum ama bu arkadaşı ses sistemine nasıl bağlayabilirim. Üzerinde aux çıkışı yok sadece speaker çıkışı var ama amfi devresi galiba 4watt sonuç olarak ses sistemine. Zarar verme ihtimali var. Bu arkadaşı Bluetooth modül gibi kullanabilir miyim? Amfi kodu ltk8002d 0923 üzerinde out bulamadığım için ustalara sormak istedim. Teşekkürler şimdiden

Ekli dosyalar

• IMG_20220920_232026.jpg
    IMG_20220920_232026.jpg
    184 KB · Görüntüleme: 17
Farklı bir durum yoksa speaker cikisina direnc baglayarak çözebilirsin.

Farklı bir durum yoksa speaker cikisina direnc baglayarak çözebilirsin.
4 ohm 3 watlık taş direnci iki ucunuda bağlarsam yeterli olacak sadece aux sinyali gelecek midir?

Merhabalar elimde resimdeki gibi bir Bluetooth hoparlör var. Sk s10 model çin işi bozuldu pili söktüm 18650 pil bağlayıp çalıştırıyorum ama bu arkadaşı ses sistemine nasıl bağlayabilirim. Üzerinde aux çıkışı yok sadece speaker çıkışı var ama amfi devresi galiba 4watt sonuç olarak ses sistemine. Zarar verme ihtimali var. Bu arkadaşı Bluetooth modül gibi kullanabilir miyim? Amfi kodu ltk8002d 0923 üzerinde out bulamadığım için ustalara sormak istedim. Teşekkürler şimdiden
Amplinin çıkışından almanızı tavsiye etmem (başka çareniz yoksa o zaman olabilir), boşu boşuna amplinin gürültüsünü eklersiniz.
Data sheet i ekledim, 4 nolu pini takip edip girişi bulabilirsiniz.
Kolay gelsin

Ekli dosyalar

• LTK8002D.pdf
    1.1 MB · Görüntüleme: 13
Amplinin çıkışından almanızı tavsiye etmem (başka çareniz yoksa o zaman olabilir), boşu boşuna amplinin gürültüsünü eklersiniz.
Data sheet i ekledim, 4 nolu pini takip edip girişi bulabilirsiniz.
Kolay gelsin
Bluetooth speaker olduğu için in kısmından out alabilir miyim çünkü hoparlörü söktüm. Bluetooth bağlantısını kullanıp ses sistemini kablosuz hale getirmek istiyorum. Data sheet e baktım in + ve in - den ses sistemine direk geçiş yapıleceğim yani?
Dostm 4 ohmdan fazlasi lazm net olarak hesaplamadm ama donus yaparm yine
Söktüğüm hoparlörde 4 ohm du. Daha yüksek olması daha mı iyidir?

"Bluetooth speaker olduğu için in kısmından out alabilir miyim"
Evet, şemayı takip etmekte zorluk çekerseniz yazın. Yani siz Bluetooth kısmını kullanacaksınıx ve buradan aldıığınız ÇIKIŞ tan bir amplinin GİRİŞ ine bağlayacasınız. Bunu teyit edin, bir yanlış anlama olmasın.

"Bluetooth speaker olduğu için in kısmından out alabilir miyim"
Evet, şemayı takip etmekte zorluk çekerseniz yazın. Yani siz Bluetooth kısmını kullanacaksınıx ve buradan aldıığınız ÇIKIŞ tan bir amplinin GİRİŞ ine bağlayacasınız. Bunu teyit edin, bir yanlış anlama olmasın.
Kesinlikle Bluetooth bağlantısı olarak kullanacağım. İn bağlantısını amfiye giriş olduğu için ben out olarak da kullanabilirim yani. Sadece 3-4 artı eksi aux ses ve gnd merkezi gnd ye bağlamak yeterli olacaktır heralde. Birde hoparlörünü söktüm patladığı için. Hoparlör bağlı olmaması sıkıntı yaratmaz heralde amfi devresini zorlamaz? Birde 3.7 volt lipo pil bağlıydı yerine 18650 pil bağlasam sorun olmaz herhalde? Yine şarj edebilir miyim sistem üzerinden?

Ekli dosyalar

• IMG_20220922_061928.jpg
    IMG_20220922_061928.jpg
    368.8 KB · Görüntüleme: 10
Kesinlikle Bluetooth bağlantısı olarak kullanacağım. İn bağlantısını amfiye giriş olduğu için ben out olarak da kullanabilirim yani. Sadece 3-4 artı eksi aux ses ve gnd merkezi gnd ye bağlamak yeterli olacaktır heralde. Birde hoparlörünü söktüm patladığı için. Hoparlör bağlı olmaması sıkıntı yaratmaz heralde amfi devresini zorlamaz? Birde 3.7 volt lipo pil bağlıydı yerine 18650 pil bağlasam sorun olmaz herhalde? Yine şarj edebilir miyim sistem üzerinden?

ampli.png

1. 1uf 16V kondansatörün (-) ucunu Ci kondansatörün ucunu bulup çok ince tel ile karta lehimleyin. malzemeyi direk lehimlemeyin, karttaki youlu kaldırırsınız.
2. 1k direnci hoparlör kablolarına lehimleyin ve izole edin.
3. GND ucunu pil/batarya (-) ucuna bağlayın.

Bataryayı orjinalindeki gibi bağlayabilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri