Bluetooth modül ve Amfi devresi bağlanması için Yardım

birisiymsi

Üye
Selamlar ahali!
Kendi kendime vakit geçiriyim diye bluetooth hoparlör yapımına giriştim kabin parçalar derken her şey tadında idi fakat şemalar içinde boğulup kaldım dünyayı alt üst eden çinli arkadaşlar bu sefer bireysel oynuyor :D
Elimdeki bluetooth modülü (mh-m18) üzerinde MUTE yeri mevcut ancak amfimde (pam8403) MUTE yazılı bir pinim yok. MUTE oynatılan içerik duraklatıldığı zaman amfideki 5v gücü 3.3v gerileterek bir nevi kendisini standby moduna alıyormuş. Nereleri gezdiysem bir türlü şu meredi nasıl bağlamalıyım anlayamadım. Bu hoparlör mevzularını bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Selamlar ahali!
Kendi kendime vakit geçiriyim diye bluetooth hoparlör yapımına giriştim kabin parçalar derken her şey tadında idi fakat şemalar içinde boğulup kaldım dünyayı alt üst eden çinli arkadaşlar bu sefer bireysel oynuyor :D
Elimdeki bluetooth modülü (mh-m18) üzerinde MUTE yeri mevcut ancak amfimde (pam8403) MUTE yazılı bir pinim yok. MUTE oynatılan içerik duraklatıldığı zaman amfideki 5v gücü 3.3v gerileterek bir nevi kendisini standby moduna alıyormuş. Nereleri gezdiysem bir türlü şu meredi nasıl bağlamalıyım anlayamadım. Bu hoparlör mevzularını bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Malesef pam 8403 modülünün düşük güç modu mute fonksiyonu yok. Çokta endişelenmeye bir durum yok. Çünkü zaten modüle Bluetooth alicindan sinyal gelmeyince cikistan herhangi bir ses uretilmeyecek.

Eger çok lazımsa mute fonksiyonu olan bir anfi seçmelisiniz. Bence gerekte yok.

Malesef pam 8403 modülünün düşük güç modu mute fonksiyonu yok. Çokta endişelenmeye bir durum yok. Çünkü zaten modüle Bluetooth alicindan sinyal gelmeyince cikistan herhangi bir ses uretilmeyecek.

Eger çok lazımsa mute fonksiyonu olan bir anfi seçmelisiniz. Bence gerekte yok.
Yardımın için teşekkür ederim peki bu L R girişlerinin ortasındaki topraklamayı nereye vermeliyim bir bilgin var mı acaba? gnd üzerine bağlarsan dip ses kalkar gibi yorumlar gördüm yakmak istemediğim için deneyemedim.

Yardımın için teşekkür ederim peki bu L R girişlerinin ortasındaki topraklamayı nereye vermeliyim bir bilgin var mı acaba? GND üzerine bağlarsan dip ses kalkar gibi yorumlar gördüm yakmak istemediğim için deneyemedim.

Pam modul üstündeki gnd yi bluetooth uzeri deki LR ve yanındaki GND ile irtibatlandiracaksiniz yoksa zaten ses alamazsınız. ( guc devresindeki gnd aynı ise yani iki devre aynı guc kaynagi ile besleniyorlar alırsınız)

Çok teşekkür ederim dediğini yapacağım. İyi günler diliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri