Birden fazla yerde çalışma hk.

Armendy

Üye
Arkadaşlar merhaba,
Ben yaklaşık 4 yıldır fabrika ve şantiyelerde mühendislik yaptım. şimdilerde parça parça kendi işime yönelmek istiyorum ama keskin bir dönüş yapacak cesarette değillim. bilgisi olabilecek arkadaşlardan bikaç bilgi almak istiyorum müsadenizle.
  • Öncelikle maaşlı bir firmada (fabrika ya da şantiye olabilir) çalışıyorken kendi adıma şahıs şirketi açabilir miyim?
  • Açabiliyorsam bu şirket üzerinden proje çizim ve imza işi yapabilir miyim? Piyasada bunu yapanları duydum. Odanın bilgisine göre yapamazmışım. Piyasanın dediğine göre SMM belge yeniletme tarihlerinde maaşlı olma yeterli diyorlar. bunlar gayriresmi duyumlar. Bu şekilde çalışan bir arkadaş bilgi verebilirse memnun olurum.
  • Yine maaşlı bir firmada çalışırken şantiye şefliği alabilir miyim.?
Bu konularda yardımcı olabilecek biri çıkarsa memnun olurum.

Evet kendi adına bir şahıs firması kurabilirsin ama mesleki olarak imzanı kullanmaman koşulu ile. Mesela bi iş yerinde çalışırken yapı denetimde de çalışamazsın ama şantiye şefliği ya da esnaflık yapabilirsin.

Şantiye şefliği bu ara çok yapılıyor sorumluluğu nedir bilmiyorum ama imza karşılığı cüzi miktarda paralar alabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri