Binamızda musluklarda ve kalorifer peteklerinde elektrik var 60 dairelik bir site 3 blok halinde hemen hemen her dairede var

E usta

Üye
Arkadaşlar 60 dairelik 3 blok halinde bir site de musluk ve kalorifer peteklerinde elektrik var kontrol kalemi ile baktığımda kuvvetli bir şekilde ışık yanıyor bu olay 30 sn bir oluyor ve bulaşık yıkarken hissedenlerde var bazen çelik kapıda bile oluyor su borularını ve peteği topraklama yaptım yinede var merkezi sistem ve dış cephe montalama var lütfen yardımcı olurmusunuz

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Topraklamanızın direnç ölçümü yapıldımı?

Nötr toprak arası gerilim okuyormusunuz?

Bu durum topraklamanın iyi çalışmadığı gibi görünüyor. Kaçak akım varmı tesisatlarda?

Temel topraklamadan emin değilim ama yok görünüyor topraklamada yaptık ölçüde yapıldı değerleri de iyi binaya gelen şebekeyi trafodan kestim yinede vardı
Temel topraklama İn olmadığından yaparmı veya Şebeke suyundan gelir mi

Arkadaşlar 60 dairelik 3 blok halinde bir site de musluk ve kalorifer peteklerinde elektrik var kontrol kalemi ile baktığımda kuvvetli bir şekilde ışık yanıyor bu olay 30 sn bir oluyor ve bulaşık yıkarken hissedenlerde var bazen çelik kapıda bile oluyor su borularını ve peteği topraklama yaptım yinede var merkezi sistem ve dış cephe montalama var lütfen yardımcı olurmusunuz

Temel topraklamadan emin değilim ama yok görünüyor topraklamada yaptık ölçüde yapıldı değerleri de iyi binaya gelen şebekeyi trafodan kestim yinede vardı
Temel topraklama İn olmadığından yaparmı veya şebeke suyundan gelir mi

ilğinç bir durum , statik elektrik olsa ?

olayı videoya çekip yayınlarmısınız (çok ilğinç geldi )
kontrol kalemi ile ölçüm başkası tarafından yapılması sonuç aynı mı ?
ayrı kişilerde test ve videoyosu !!!

bir ölçüm yaptığınız metal yer neresidir ? ( bilği açıklama vermeniz .)
ısıtma sistemi : bakır boru mu ?
kombi mi ? merkezi sistemi ?

su ile ilişkisi var diyelim , çelik kapı durumu ? diyeceğim .
kontrol kalemi dediğiniz pilli tip foto ürün ile ölçüm yaptınız ?

k.k.jpg

diğer :
şebekeyi trafodan kestim diyorsunuz
binaya ait tüm kabloları ayırdınız mı ?

Son düzenleme:
Ölçümü ölçü aletiyle yapın, kakr önemini anlatın tüm apt sakinlerine ve kısa zamanda almalarını isteyin, büyük ölçüde sorunlu ve sorunsuz daireler ayrılacaktır teşhis koymanız kolaylaşacaktır. Bu arada cozulene kadar tüm sakinlerinin işbirliği yapmasında fayda var, yoneticiyle beraber hareket edin her daireyi gezip makine ve prizler kontrol edilmeli. Kolay gelsin.

İzeltaş kontrol kelemi pilli değil ayrı ayrı kişiler tarafından bakılmakta herkez kendi dairesinden bakıyo merkezi sistem kömürlü kalorifer kazanı

İzeltaş kontrol kelemi pilli değil ayrı ayrı kişiler tarafından bakılmakta herkez kendi dairesinden bakıyo merkezi sistem kömürlü kalorifer kazanı
merkezi sistem kömürlü kalorifer kazanı 60 dairelik 3 blok için ise
merkezi sistem kömürlü kalorifer kazanın ve hidrofor varsa vs gibi
kalorimetre cihazı pay ölçer var mı ? bildiğim elektrik ile ilğisi yok ama elekrik ile ilğili cihaz varsa kablolarının
ayrılıması faz ,nört , toprak
elektrikle ilğili tüm kablo bağlantılarını sökün deneyin .
kontrol kalemi ışık yanımıyorsa hedef küçülterek sıra ile tek tek deneyin
ölçü ile test ettiniz mi ?

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri