Beko d7081 e çamasır makinası başlat tuşu çalışmıyor

guler41

Üye
Selam Arkadaşlar :
Çamaşır makinası normal çalışmada duruyor du test moduna girdiğimde H7 su seviye arızası veryordu manyetik pompayı söktüğümde kireçlendiğini o riglerinden içine su gittiğini gördüm pompayı değiştirdim bir iki gün çalıştıktan sonra devreye girerken pompa su boşaltmaya çalışıp devreye girmiyordu su seviye sensörünü değiştirdim tekrar aynı hatayı verince ana kartı söktm görünürde bir şey yoktu ama kart ramiri yapan bir yere gönderdim kartın sağlam olduğunu söylediler taktım hatayı resetledim makina çalışıyordu bir aydır ama şimdi başlat bekle düğmesinin bekle ışığı yanıyor sürekli ve hiç bir işlem yapmıyor tuşun plastiği aşınnıştır diye ön paneldeki kartı söküp elle butona bastım ama tık yok sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim yoksa atacak mermim kalmadı servis çağırıcam

Emniyet anahtarını daha önce arıza yapmıştı değiştirmiştim şu anda çalışıyor görünüyor yani kşığı yanıyor kapı kilitlemip açılıyor

buton deforme yada bozulmuş olabilir mi acaba...

Ekrana çalışıyor sa kapak ışığı yanıyorsa ön yıkama ile ilave durulama tuşlarına basılı tuttuğunda hata kodu verebilir birde su seviyenin soketini çıkartıp 3tane soketin girdiği uçlar hafif yukarı doğru yamultup soketi takmaya çalış ayrıca emniyet anahtarının kablolarını bazen ön ağırlık denge taşı sürtünmeden kese biliyor oraya Bi bak kapı kilitleme sesi gelip kilitlemiyorsa arkada rezistansa giden kabloyu kontrol edebilirsin
Başla beklet çalışmadığından teste giremiyorum

Ön yıkama ve ilave durulamaya bastığımdada hata görünmüyor H-.— çıkıyor

Selam Arkadaşlar :
Çamaşır makinası normal çalışmada duruyor du test moduna girdiğimde H7 su seviye arızası veryordu manyetik pompayı söktüğümde kireçlendiğini o riglerinden içine su gittiğini gördüm pompayı değiştirdim bir iki gün çalıştıktan sonra devreye girerken pompa su boşaltmaya çalışıp devreye girmiyordu su seviye sensörünü değiştirdim tekrar aynı hatayı verince ana kartı söktm görünürde bir şey yoktu ama kart ramiri yapan bir yere gönderdim kartın sağlam olduğunu söylediler taktım hatayı resetledim makina çalışıyordu bir aydır ama şimdi başlat bekle düğmesinin bekle ışığı yanıyor sürekli ve hiç bir işlem yapmıyor tuşun plastiği aşınnıştır diye ön paneldeki kartı söküp elle butona bastım ama tık yok sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim yoksa atacak mermim kalmadı servis çağırıcam

Benim mk namda beko program bitmesine 20 dk kala kendiliğinden durdu kartı soktum kontrol etim devrelerde bir sorun bulamadım ama hiç çalışmıyor yan benim ve senin makina dürümü aynı tuşlara basınca görev yapmıyor sanki yazılım sorunu vardır ben kartı tamir ceye göndere cem sorun çözülürse siteden palaşacam

Selam arkadaşlar bugün servis çağırdım anakart ve ekran kartı değişmesi gerekiyor dedi anakart kısa devre verdiği için bu sorunu yaptığını söyledi ana karta ve ekran kartına 380 tl + 50 tl servis ücreri istediler kartları tamirmi ettirsem yenisinini alsam karar veremedim tamir ettirsem verimli olurmu acaba

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri