Beko bulaşık makinası normal çalışmıyor

taşovalı

Üye
Merhabalar arkadaşlar .
Beko 3505p model bulaşık makinamız önce şu almamaya başlad , ben şu ventilini kontrol ettim ve üzerinde mekanik bir fark basınç ventili vardı. Herhalde suyu fazla alınca oluşan fark basıncı ventili kapatıyor elektrik bobini çeksede şu almıyordu .
Neye ben küçük hortumu boşladım ve vetili temizledim , bişekilde çalıştırdım ama durulamaya geçerken suyu boşaltıyor ve temiz suyu alıyor , buraya kadar herşey normal fakat aldığı suyu tekrar boşaltıyor ve sürekli su alıyor , işte burda fark basınç devreye girince mekanik olarak şu akışını kesiyor ama elektrikli ventil çalışmaya devam ediyor yani su almaya çalışıyor problem nedir sizce ?
Su sayacı bozuk olabilir mi ? Ve neden durulama suyunu alıyor ve boşaltıp yine neden alıyor ? Makinanın şu giriş kısmındaki büyük plastik parça(su tirübünü herhelde ) bazı kısmı kirli değişme çözüm olurmu? Arkadaşlar yardımcı olursanız çok teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• IMG_20200131_144159.jpg
    IMG_20200131_144159.jpg
    356.7 KB · Görüntüleme: 17
Gider borusunun belli bir seviyede olma şartı var, taşma yok di mi ... sıkıntı yeni mi oldu?

Gider borusu biraz uzun , yerde serili , ama tahliye yapıyor .
Su alma işleminde su cebinden taşma yapıyor . Ya su miktarını ölçemiyor yada su makinanın içine hemen ulaşamadığından su cebinden taşıyor .
Ayrıca durulama suyunu alırken , tamamlamadan suyu boşaltıp tekrar alıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri