beko 2518 çamaşır makinası problemi

slm ustadlar benim beko ce 2518 çamasır makinamın problemi şu

hangi programda olursa olsun yıkama yapıyor sıkmaya başlayacağı yerde makina işi bitmiş gibi kendini kapatıyor bu arızayı bazen yapıyor bazende bizi şaşırtıp çok iyi çalışıyor

birde su tahliyesi yaparken çok sesli çalışıyor

bu arızaların kaynağı sizce nedir

değerli cevaplarınızı bekliyorum

birde arıza kodları ile test programını yazarsanız sevinirim iyi günler

öncelikle pompanın sağlamlığını ve hortumlarda tıkanıklık olup olmadığını kontrol edin. Dediğiniz sıkıntıyı havalık (pipo) tıkalı ise de yapabilir. sıkma esnasında içinde su gördüğü için programı bitirir.

öncelikle ilgine teşekkür ederim

hortumları temizledim pompanın içi sağlam ancak pipo tam olarak nerdedir yardımını bekliyorum

kazan emiş hortumuna bağlı beyaz plastik parça (bazılarında mavi). diğer ucunda ise su seviye anahtarına giden ince siyah lastik hortum var. beyaz plastik parçayı söküp içini temizleyin. deterjan artıkları dolayısı ile tıkanır.

ilgine teşekkür ederim akşam söküp kontrol edeyim sonucu yarın yazarım

öncelikle ilgine teşekkür ederim

hortumları temizledim pompanın içi sağlam ancak pipo tam olarak nerdedir yardımını bekliyorum

program sonunda bağzen sıkma yapması bağzende sıkma yapmayıp programı tamamlaması pompa kaynaklı olabilir. pompayı değiştirmeni tavsiye ederim.

yetkili servis harici nereden alabilirim

anadolu yakası pendik tuzla maltepe civarı birde n kadar fiyatı bardır

temizledim ama söküncede içinden bir şey çıkmadı zaten içide temizdi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…