Beckhoff Eğitim Videoları

İsmail Cem

Beckhoff Automation Temsilcisi
Selam Arkadaşlar,

Beckhoff Türkiye ekibi olarak Youtube'da Beckhoff Türkiye Eğitim Videoları adında bir kanal açtık.
KanalımızaTwinCAT-3 Eğitim videoları yüklüyoruz.Şu an için 10 video mevcut.Sizden gelen taleplere göre videoların konularını düzenleyeceğiz.

İlk Video'da TwinCAT-3 yazılımının indirilmesi ve PC'ye kurulmasını anlattık.Linkini aşağıda bulabilirsiniz.
Videoları beğenirseniz Kanalımıza abone olmayı unutmayın :)

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
konunun üzerinden zaman geçmiş ama yeni konu açmaktansa buraya yazmak istedim.

TC2 kullanıyorum. Öğrenmek istediğim bazı şeyler var ama bir türlü yeteri kadar bilgi edinemedim.

CAM nasıl oluşturuluyor.Eksenleri CAM a göre hareket ettirmek için neler yapmalıyız ?

Sanal eksen oluşturma ve fiziksel eksenleri bu sanal eksene senkron şekilde çalıştırmak nasıl yapılıyor.

Bunlarla alakalı videolarınız var mıdır ? Yoksa ekleyebilir misiniz ?

konunun üzerinden zaman geçmiş ama yeni konu açmaktansa buraya yazmak istedim.

TC2 kullanıyorum. Öğrenmek istediğim bazı şeyler var ama bir türlü yeteri kadar bilgi edinemedim.

CAM nasıl oluşturuluyor.Eksenleri CAM a göre hareket ettirmek için neler yapmalıyız ?

Sanal eksen oluşturma ve fiziksel eksenleri bu sanal eksene senkron şekilde çalıştırmak nasıl yapılıyor.

Bunlarla alakalı videolarınız var mıdır ? Yoksa ekleyebilir misiniz ?

Cam ile ilgili videomuz hali hazırda yok. Dökümantasyon için de infosys.beckhoff.com'u önerebilirim.

Özetle bir Cam tablosu oluşturuyorsunuz daha sonra master eksen akarken slave eksenler de o tablodaki noktaları takip ediyor. Bu noktaları plc'den anlık olarak değiştirebiliyorsunuz.

Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız sizi ofiste eğitime davet edebiliriz arzu ederseniz.

Merhabalar @Mustafa Göktaş videolarınızda çoklu eksen kontrolü ve grup hareketleride olacakmı acaba?

Merhabalar. Konularda daha çok genelden özele gitmeye çalışıyoruz, ileride belki olabilir. Bu konuyla ilgili eğitim talebiniz varsa ofisi arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Acaba twincat 2 icinde egitim videolari ile ilgilli bir hazirlik mevcutmu

Eğitim videoları TwinCAT 3 için çekiliyor ve TwinCAT 2 için herhangi bir hazırlık şu an bulunmamaktadır.

Selam Arkadaşlar,

Beckhoff Türkiye ekibi olarak Youtube'da Beckhoff Türkiye Eğitim Videoları adında bir kanal açtık.
KanalımızaTwinCAT-3 Eğitim videoları yüklüyoruz.Şu an için 10 video mevcut.Sizden gelen taleplere göre videoların konularını düzenleyeceğiz.

İlk Video'da TwinCAT-3 yazılımının indirilmesi ve PC'ye kurulmasını anlattık.Linkini aşağıda bulabilirsiniz.
Videoları beğenirseniz Kanalımıza abone olmayı unutmayın :)

Güzel ve bilgilendirici bir kanal olmuş.
Yavaştan başladım TwinCAT 3 st programına , fakat bir sorum olacak.
Lamba yanacak , 10 sn sonra söndükten sonra , tekrar yanacak. Bu konuda yardımcı olurmusunuz ?

Teşekkürler.

Güzel ve bilgilendirici bir kanal olmuş.
Yavaştan başladım TwinCAT 3 st programına , fakat bir sorum olacak.
Lamba yanacak , 10 sn sonra söndükten sonra , tekrar yanacak. Bu konuda yardımcı olurmusunuz ?

Teşekkürler.

CASE state OF

0:
Lamba := TRUE;
ton(IN:=TRUE,PT:=T#10s);
IF Lamba AND ton.Q THEN
ton(IN:=FALSE,PT:=T#10s);
State := State +1;
END_IF

1:
Lamba := FALSE;
ton(IN:=TRUE,PT:=T#10s);