BASKI MAKİNASI PROJESİ

acartürk

Üye
MERHABALAR ARKADAŞLAR;
BİR KONUDA YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR.
FORUMDA Kİ ÇALIŞŞMA VE YARDIMLAŞMALARINIZDAN DOLAYI SİZLERE TEŞEKKÜR EDERİM BİRÇOK KONUYU FORUMUNUZDAN TAKİP EDİYORUM VE ÖĞRENİYORUM .EKTE BULUNAN RESİMDE SİZİN FİKİRLERİNİZE İHTİYACIM VAR.
ALLAH YAR VE YARDMCINIZ OLSUN ..
SAYGILARIMLA..

Ekli dosyalar

• Baskı Alanı.pdf
    45.8 KB · Görüntüleme: 21
Serigrafide kulalinan manuel baski makinesinin otomatgini yapmaya calisiyomusunuz benim fikrim sisteme surucu baglanmis enkoderli esekron motorlarla calistirmaktir step motorlar bu kadar surtunme kuvveti ile asiri isinirlar

Peki servo motorlar?
kısacası benim konum kontrolü yapmam gerekiyor.
asekron motorlar ile ilgili pek araştırma yapmadığım için bilgim yok ama bahsettiğiniz motoru araştıracağım .

@yavuzbatyir ilgin için teşekkür ederim.
enkoderli asekron motor için tavsiye ettiğin bir marka varmı? tahminime göre bana 5 Nm tork değeri olan bi motor gerek.
birde güç iletimi için vidalı mil düşünüyorum bu konuda da fikrini almak isterim.

1 kw gucunde arkasinda dinamik firenleme sistemi olan rotor milinde enkoder takili wat marka bi motor isini gorur 16 mm capinda vidali mil kullanirsan 6 Nm elde edersin surucu ile surup istedigin pozizyona enkder ve gerekli hesaplama ile gelebilirsin geldigin pozizyonu kacirmamak icinde motorun arkasina takili dinamik firenlemeyi kullanman gerek ancak unutmaki bu sistem + - 5 mm hata yapabiliyor hata payini azaltmak icin motoru yavas surebilirsin performansi onemli deyilse tabi

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri