banyoya spot için sacda nasıl delik açarım

tekosis

Üye
Aslında başlıkta da belirttim. aşağıdaki resimde bulunan saca aynı spot için farklı delikler açmam gerekiyor. bu işi saca zarar vermeden hangi malzemelerle hangi yöntemle açabilirim? Tecrübe sahibi arkadaşlar bilgilerini paylaşabilirler mi?

ZV32R0.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Alüminyum sac mı yoksa demir mi . Bence aliminyumdur. Ben kendi evimde aliminyum olan malzemeye Pergel ucuna taktığım ince metal Uç ile biraz çizik attıktan sonra bir çizik üzerinden bir kaç kez maket bıçağı ile geçip bir noktasından girip sac makası ile kestim. Siz de öyle yapabilir siniz. Kestiğiniz yerlerde bir kaç mm hata payınız olabilir onu spotun çerçevesi kapatır

@youngclimber aslında elimde panç var ama aklıma gelmemişti teşekkürler.
@Haldun1 teşekkür ederim. alüminyummu değilmi şu anda bilmiyorum. haftaya işi yapacağım. artık hangi sistem işime gelirse ordan devam ederim.

saygılarımla...

Fayans veya ahşap daire kesme (panç harici) aletleri iş yapar 10cm kadar.

Pançtan önce piyasada bunlar vardı @Haldun1 Haldun Bey yanlış hatırlamıyorsam. Pergel fikriniz benim de aklıma geldi, benzerini iri klemens ve çivilerle yapmak mümkün, bunlardaki orta ucun (referans) delmeyip yaylı şekilde içeri toplanması gerektiğini düşünüyorum

@by lent hocam güzel aletmiş.

@by lent gücenme , saçma salak bir alet.
Delinin birinin aklına esmiş uydurmuş.
1-2 derece eğik tutsan biri değer diğeri avare gezer.
Bir tarafı az yırtsa haydee dalar.
İncecik malzemeleri elle kesmek için eh işte.
Gerçi sende belirtmişsin eskiden diye..

Şimdi her çeşit panç var.
HSS carbur elmas .. istediğin çap seç beğen al almayanı irlandalıya..:)
Carbur ( karbür - uçunda siyah parça kaynaklı olanlar ) az pahalı ama uzun süre kullanılır keskin kalır .

Çivi ile mi ? haa onlar bizim köyün çobanına..:rolleyes:

Alet varken alet kullanılır.

@KAZIMUGUR haklısın Hocam lakin fayans kesicilerde olduğu gibi tek kollu da iş yapar :). Alet çalışır el övünür.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri