B&R mı FESTO servo mu tercih etmeliyiz

Raichu

Üye
Merhaba

Yurt dışından yeni alacağımız yaklaşık 15-20 servolu bir makinede servo takımlarının festo olacağı söylenmiş ve sağolsunlar yönetim biz fabrikanın bakımcılarına danıştı.

Benimde daha önce bir müşteriden festodan tedarik ve servis konusunda şikayet aldığım için kesinlikle sokmayalım işletmeye, gitsin siemens taksınlar dedim. makinecilerde 2.seçenek olarak B&R önerdiler .(siemensdeki tedarik sıkıntısından dolayı)

Bu B&R sürücüleri araştırdım , bu markanın arkası var sanırım.
Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yorumlarını rica ediyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Pandemi sonrası B&R'ın plc ve I/O modullerinin tedariğinde sıkıntı yaşadık. üç dört ay öncesine kadar sıkıntıların devam ettiğini biliyorum. sürücü konusunu bilmiyorum. makinelerizde kullanılacak ekipmanların tedarik durumunu B&R TÜRKİYE'den öğrenebilirsiniz. piyasada Türkiye'den çekileceklerine dair bi söylenti çıkmıştı. tabi ne kadar doğru bilmiyorum.

Anladım , çok değerli bilgiler verdiniz.
Teşekkurler
Muhakkak servis işini birileri üstlenecektir. Bu markaya kalırsak yapacak bişey yok.
Makine firması testi yapılmış seri üretim makinelerini başka marka sürücü takarak yeniden test etmek istemiyorlar.

Anladım , çok değerli bilgiler verdiniz.
Teşekkurler
Muhakkak servis işini birileri üstlenecektir. Bu markaya kalırsak yapacak bişey yok.
Makine firması testi yapılmış seri üretim makinelerini başka marka sürücü takarak yeniden test etmek istemiyorlar.
omron kullanmanızı önerebilirim siemens yerine

Bunu Polonyalı makine firması yapacak , onlarda bu iki markadan çıkmak istemiyorlar.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri