Aydınlatma pano tasarımı

tekin2843

Üye
merhaba değerli meslektaşlarım.

bir firmanın çevre aydınlatma işlerini yapıyoruz. şuan 5 linyeli bir pano yapmam lazım.tüm linyeler monofaze.1 linyemin ucunda ki armatürler dali kontrol sistemi. ben daha önce hiç sıfırdan pano yapmadım. panolar hazır geldi bağladım.şimdi kısmet bugüne imiş ki başımıza geldi.şimdi benim hangi şalt malzemelerini almam gerekiyor. linyelerin beslediği güçleri de yazabilirim istenirse. şimdi 1 linyem dali kontrollü ama nasıl kontrol ediliyor hiç hakim değilim.panoya cat6 kablo çekmem mi lazım dali kontrolü için? diğer panolara baktım içlerinde phlips ddcb300-dali modülü var. yardımcı olabilirmisiniz.rezil olmak istemiyorum.yardımlarınızı bekliyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Örnek panon var ise incelemen yeterli bence

3 fazi bu linyelere dagitip buna gore sigorta koyman Her linyenin toplam akimina gore sigorta koyman gibi basit birdurum gibi

Dali hic bilmiyorum fakat ornek alabilecegin bir pano var ise veya projesi cokta zor olmasa gerek

Aydinlatmaya komut verecek sonucta kullanacaginiz markanin montaj projesine bakin gerekli kablolama yazmasi gerekir

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri