Audio ts 301 santral, Ziller hiç biryerden çalmıyor

Merhaba...
Sorunumu doğru yere mi yazdım bilmiyorum, yanlış yere yazdıysam özür dilerim.
Apartmanımızda audio ts 301 santral var. Dairelerde telefon var.
Ziller hiç biryerden çalmıyor ama kapı otomatiğine bastığımızda çalışıyor. 6 kat 12 daire hepsi aynı.
İlçemizdeki elektrikçiler gelmeye bile tenezül etmeden, komple sistemi başka marka yapalım diyorlar. 2000-3000 tl yapılırmış.
Kendim de şantiyelerde çalışmış bi elektrikçiyim, ama bu konuşma sistemlerinden hiç kurmadım. Kendim yapmak istiyorum ama santral sağlam mı arızalı mı bilmiyorum? Ölçü aletiyle kontrolü nasıl yapılır?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Santralin model numarasını tekrar kontrol edebilir misiniz?

Santralin model numarasını tekrar kontrol edebilir misiniz?
Audio TS301
20190121_161628.jpg

Kapı - Şube arası konuşma oluyor mu belirtmemişsiniz. Konuşma varsa santralin içindeki zil kartı arızalıdır muhtemelen.
İlk bakılabilecek yerler:
Herhangi bir daireden bir şube aparatını söküp santraldeki 1-8 arası uçlara rengi rengine bağlayarak santralı deneyebilirsiniz,
220 besleme kontrolü,
Santralin içindeki sigortaların sağlamlık kontrolü.

Kapı önü yada bina girişindeki zil butonlarından birisi basılı kalmış olabilir. Özellikle kapı önündekiler takılı kalabiliyor. Bu durumda hiçbir zil çalmaz

Kapı - Şube arası konuşma oluyor mu belirtmemişsiniz. Konuşma varsa santralin içindeki zil kartı arızalıdır muhtemelen.
İlk bakılabilecek yerler:
Herhangi bir daireden bir şube aparatını söküp santraldeki 1-8 arası uçlara rengi rengine bağlayarak santralı deneyebilirsiniz,
220 besleme kontrolü,
Santralin içindeki sigortaların sağlamlık kontrolü.
Kapı ile şube arasında konuşma yok ses gelmiyor.

220 besleme, santralin içindeki cam sigortaları kontrol edin. Dairelerden birinden şube diafonu'nu söküp kabloları direk santrale rengi rengine bağlayarak test yapın. Çalışmıyorsa santral, çalıyorsa tesisat arızalıdır.

220 besleme, santralin içindeki cam sigortaları kontrol edin. Dairelerden birinden şube diafonu'nu söküp kabloları direk santrale rengi rengine bağlayarak test yapın. Çalışmıyorsa santral, çalıyorsa tesisat arızalıdır.
Teşekkürler, deneyip sonucunu yazarım.

İyi geceler.
Dediğiniz gibi daire telefonunu rengi rengine bağladım. Dış kapı zil hoparlöründen ses geliyor ama telefondan dış kapı hoparlöründen ses gelmiyor. Santral sağlam mı anlayamadım.
Kapı otomatiğine harici 220/12V trafodan besleniyor. Santralin içinde trafo yok mu?
(TS 301kapıcılı T zil santral) bağlantı şeması bulamadım. İnternette(Audio AS 302) şemasını buldum ama santraldeki bağlantılar şemaya uymuyor.

İyi geceler.
Dediğiniz gibi daire telefonunu rengi rengine bağladım. Dış kapı zil hoparlöründen ses geliyor ama telefondan dış kapı hoparlöründen ses gelmiyor. Santral sağlam mı anlayamadım.
Kapı otomatiğine harici 220/12V trafodan besleniyor. Santralin içinde trafo yok mu?
(TS 301kapıcılı T zil santral) bağlantı şeması bulamadım. İnternette(Audio AS 302) şemasını buldum ama santraldeki bağlantılar şemaya uymuyor.
Kapı otomatiği harici trafo ile çalışır.
Şubeyi santral üzerine bağladıysanız ve çalışmadı ise santral arızalıdır. Santral içinde bulunan sigortaları kontrol etmeyi ihmal etmeyin.
Elektrikçiler gelmiyor demiştiniz. Santrali söküp siz de bağlı olduğunuz ilin Audio yetkili servisine götürebilir ya da telefon irtibatı kurarak yardım alabilirsiniz.
İllere göre teknik serviler adres ve telefonları listesi:
https://www.audio.com.tr/tr/yetkili-servisler/

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri