Audio AS 202 Diafon Bağlantısı.

NEWfriend

Üye
Merhaba arkadaşlar..

Üç katlı, altı daireli apartmanımızda AS 202 diafonlu zil sistemi var. Bina giriş kapısındaki butona basınca değişik zil sesi, daire kapısındaki iç butona basınca, saha farklı zil çalıyor.
Ben, daire kapısı butonunun kumanda ettiği hattı ayırıp, o butona basınca, DİNG-DONG çalan zil takmak istiyorum.

Sistemin diğer özelliklerini bozmadan, daire iç kapı devresine farklı zil bağlayabilirmiyim?
Bunun için sistemin trafosundan gelen voltajdan istifade edebilirmiyim? yoksa, daireye müstakil zil trafosu mu bağlamalıyım?
Elimde AS 202 devre şeması var ama, mesleğim elektrik olmadığı için, karar veremedim.

Devre şemasında kablo renk kodları; 1:KIRMIZI, 2:MAVİ, 3:BEYAZ, 4:BOŞ, 5:SARI, 6:pEMBE, 7:GRİ, 8:SİYH.

İlgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

santralin MAS marka heralde, anlattığına göre yaparsın.2. bir daire içine trafo koymana gerek yok.Daire önundeki butondan çıkış ucunu körlet (santralle alakası kalmasın yani). Araya istediğin zili bağla ama genede elektrikciye danış

daire kapsının zil butonuna giren ucları çıkart elinde dingdong kapı zili varsa 2 ucu zile zilden çıkan uçlarıda daire kapsındaki zil butonuna bağla... birde o şemayı bende alabilirmiyim banada acil lazımda :D

selam ark"adaşlar as202 diyafonu binaya bağladım santralden dairelere çıkan dt8 kabl"osunu daire içi diyafon butonuna bagladım her şe"y çalışıyor ama bir kablo eksik geliyor bina önü dış zili için ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
dt8 harici dış zil dönüşü çekmen lazım.her daire için tmm mı meslekdaşım

Daha önceden dt-8 in yanında ayreten 0,75 kablosu çekmeliydin eyer bunu yapmışsan 0,75 in bir ucunu iç zil diğer ucu dış zil olarak ayarlarsın

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri