Asus eee box

yavuz31

Usta Üye
Arkadaşlar Asus marka mini PC va4 TV arkasına monitör arkasına takılabilir sorunum şudur Asus eee box atom işlemci Windows Xp başlarken donuyor ve açılmıyor android bolumude var oraya girdiğimde ise internete bağlanıyor ancak sertifika güvenlik gibi ingilizce birşeyler istiyor video yu açmıyor USB den formât denedim biosdan başlatıyorum Windows formata başlarken donuyor HDD başka PC de formatladim geri taktım Windows açılırken yine donuyor muhtemelen yurt dışı ürünü acaba bunu sıfırlama çalıştırma formatlama yöntemi varmıdır
Asus eee box atom n270 1 gh işlemci 1 GB ram 160 GB HDD Windows Xp home yüklüydü ayrıca android masaustu de var

hard disk sorunludur . bad sektör olabilir .
tam format yapın , yeni iz oluşturun , hard disk format
ve

diğer hard disk değiştirin

ve

HDD başka bir PC de Windows 7ile formatladim lakin HDD sorunlu olsa diğer PC dede format yemeyebilirdi ama diğer bilgisayarda HDD açıp windowsu görmedik
ve

HDD saglam

Son düzenleme:
HDD ten emin iseniz sistem gereksinimlerinizde hata vardır.
Günümüz internet başlangıç sayfaları için bile 400-500MB civarı RAM gereksinimi bulunmaktadır.
İnternet browserlar çalıştırılabilmesi için birçok kodeği de yüklemek gibi zorunluluğu bulunmaktadır. Aksi takdirde sayfalar açılmayacak veya hata verecektir.
Bu sebeple işletim sistemleri önem kazanmaktadır.
Önerebileceğim tek işletim sistemi LUBUNTU olup küçük donanım gereksinimi ile öne çıkmaktadır.
https://lubuntu.net/
Sistem gereksinimlerini okuyunuz.
https://docs.lubuntu.net/
Alttaki linkten 32bit işletim sistemini yükleyerek flash diske veya CD'ye kaydederek bilgisayarınıza yükleyiniz.
http://cdimage.ubuntu.com/lubuntu/releases/16.04/release/
Özellikle 16:04 LTS sürümü önerilmiş olup, gerekirse üst versiyona yükseltilebilmektedir.
Ancak PC nin sistemi ele alındığında 16:04 ün bile ağır gelebileceği ihtimali vardır. Bu sebeple istenirse daha eski olan 14:04 LTS sürümü araştırılabilir.
16:04 versiyonu sorunsuz çalışıyorsa bir süre test edilebilir ve istenirse üst versiyona güncellenebilir. Güncelleme sonucunda PC de sorun oluşursa sistem kurtarma modu ile geri alınabilir veya temiz kurulumla yeniden yüklenebilir.

HDD başka bir PC de Windows 7ile formatladim lakin HDD sorunlu olsa diğer PC dede format yemeyebilirdi ama diğer bilgisayarda HDD açıp windowsu görmedik
HDD saglam

Asus eee box atom n270 hd ni başka bilğisayarda formatladınız başka bir bilğisayarda hd diski gördü windows açmadı demek istediniz ?

ilk bilğisayar format işlem yaptığınızda bilğisayarı kapayıp tekrar açıp ( test deneme ) çalıştırdınız mı ?
not : hard disk yerinden söküp yeniden takıp deneme şeklinde ( aynı bilğisayarda çıkarıp takma işlemi )
test yapıldı ise hd diski gördü ? , görmedi ? windows açmadı mı ? açamadı mı ? . ( format işlemi yapılan bilğisayarda ) durum !!!

Son düzenleme:
Asus eee box atom n270 hd ni başka bilğisayarda formatladınız başka bir bilğisayarda hd diski gördü windows açmadı demek istediniz ?

ilk bilğisayar format işlem yaptığınızda bilğisayarı kapayıp tekrar açıp ( test deneme ) çalıştırdınız mı ?
not : hard disk yerinden söküp yeniden takıp deneme şeklinde ( aynı bilğisayarda çıkarıp takma işlemi )
test yapıldı ise hd diski gördü ? , görmedi ? windows açmadı mı ? açamadı mı ? . ( format işlemi yapılan bilğisayarda ) durum !!!
Başka bilgisayarda HDD formatladim ancak açıp windowsu görmeden test etmeden çıkarıp tekrar Asus mini PC ye bağladım açtım windowsu görür gormež dondu ilk halide böyleydi ancak mini box da 2 işletim sistemi vardı 1 tanesi Windows Xp diğeri android Xp hiç âcilmiyordu ândroid açılıyor ama web sitelerini engelliyordu tarih ve saat guncel

güvenli mod açıp sistem geri yükleme

diğer
başka bilgisayara hd takıp test
ve
başka bilgisayara hd takıp chkdsk /f yapmak diski onarmayı denemek .
fat32 / ntfs
işletim sistemini windows 7 kurdunuz herhalde !!!

Son düzenleme:
güvenli mod açıp sistem geri yükleme

diğer
başka bilgisayara hd takıp test
ve
başka bilgisayara hd takıp chkdsk /f yapmak diski onarmayı denemek .
fat32 / ntfs
işletim sistemini windows 7 kurdunuz herhalde !!!
Windows 7 kurulu lakin açılmadı yarın yeni bir HD ile Windows Xp kuracam sistem gereksinimleri orijinal etiketi Windows Xp ve key üzerinde barkod ile yapışık muhtemelen Xp ile çalışmakta yada HDD bad sektor

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri