asenkron monofaze motorda alüminyum sargı hk?

tekesh

Üye
bugun bitane arızalanmıs motor geldı ıcını actım sargılar erımıs gibiydi malum yanmıs.neyse sokmeye basladım tel hafıf geldı elıme kazıdım bakırla alakası yok yaktım erıyor.ah bu cinliler ana sargının rengı bıraz koyu yardımcı sargının rengı acık boyamıslar alüminyum sarım teli yapmıslar. hic denk geleniniz oldumu bole bı duruma

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
hic denk gelen olmadımı yanı bole bırseye bana cok ılgınc geldı.

motor değil de trafo sargısı alüminyum yaptıranı biliyorum. ama onun amacı hafif trafoya sahip olmaktır. manyetik çekirdek sacının kalitesizliğinden olmalı ki çok sesli çalışıyordu.

trafolarda kaynak makınelerınde bende gordum ama daha hic asenkron motor bobınınde gormedım ucuz motor dıye alıyolar...çinlilerden korkmaya basladım.

:Ddenk gelen olmadımı yanı bole bırseye bana cok ılgınc geldı.

konfeksiyon motorlarında, su motorlarında ve bazı komprasör motorlarında alemiyum sargı denk geldii

Çin malı dikiş makinesi motorlarında denk geldi.

kesiti uygun kullandıktan sonra, alüminyum olmasının fazlaca bir sakıncası olmasa gerek. Bu gün büyük trafo firmaları bile , özellikle bakır diye belirtmezseniz, size alüminyum sargılı trafo satıyorlar.

bugun bitane arızalanmıs motor geldı ıcını actım sargılar erımıs gibiydi malum yanmıs.neyse sokmeye basladım tel hafıf geldı elıme kazıdım bakırla alakası yok yaktım erıyor.ah bu cinliler ana sargının rengı bıraz koyu yardımcı sargının rengı acık boyamıslar alüminyum sarım teli yapmıslar. hic denk geleniniz oldumu bole bı duruma

ben bugune kadar hiç denk gelmedim

bende bugün aleminyum sargıya denk geldim. çok şaşırdım. sanırım bakır sargı atıcam üstüne

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri